Krok po kroku do prawdy o firmie

Czy przygotowywanie raportu może być ciekawe i angażować pracowników? Tak, zwłaszcza gdy chodzi o raport CSR.

Publikacja: 19.03.2018 15:55

Jeśli po raz pierwszy zabieramy się do raportowania danych pozafinansowych, powinniśmy zacząć od wyboru standardu. Na rynku mamy wiele narzędzi: poczynając od najbardziej popularnego GRI (Global Reporting Initaiv, czyli międzynarodowy standard do raportowania danych pozafinansowych), a kończąc na SIN (Standard Informacji Niefinanowych – polski standard mający pomóc spółkom w raportowaniu). Korzystając ze standardów, będziemy wiedzieć, jakie są kolejne kroki w pracy nad raportem. Użycie standardu pozwala nam także na porównywanie danych w kolejnych latach.

Kolejny krok to wybór osób, które będą pracować nad raportem – tzw. koordynatorów. Będą one odpowiedzialne za zebranie danych z obszarów, w których pracują, i akceptację treści ze swoimi przełożonymi. Bardzo ważne, aby byli to ludzie wierzący w ideę odpowiedzialnego biznesu, ponieważ to właśnie od ich wkładu i zaangażowania zależy sukces projektu. Dlatego jeśli wiemy, że w naszej firmie świadomość kwestii związanych z CSR jest niska, warto pracę z koordynatorami rozpocząć od szkolenia, które pokaże np., że akcje społeczne to tylko mała część tej filozofii prowadzenia biznesu.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Wydarzenia Gospodarcze
W Katowicach w rolach głównych: bezpieczeństwo, energia, technologie
Wydarzenia Gospodarcze
Shape Tomorrow Today: Jak liderzy biznesu rewolucjonizują firmy w erze AI
Wydarzenia Gospodarcze
8-9 kwietnia br. odbyła się XIII edycja Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG
Wydarzenia Gospodarcze
W Kielcach o roli gazownictwa w zmieniającej się energetyce
Wydarzenia Gospodarcze
OZE – nowe moce, które potrzebują wsparcia
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem