Reklama

Nowy dowód osobisty - ostatnie dni na wniosek przez internet

Dokładnie 47 dni zostało na starania o nowy dowód osobisty drogą online. Potem trzeba będzie pofatygować się do urzędu.

Publikacja: 17.06.2021 00:02

Nowy dowód osobisty - ostatnie dni na wniosek przez internet

Foto: AdobeStock

2 sierpnia wejdą w życie przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2019/1157 z 20 czerwca 2019 r. Od tego dnia wniosek o dowód osobisty będzie można składać tylko w urzędzie, choć są przewidziane wyjątki.

Powód? Nowa zawartość warstw graficznej i elektronicznej dokumentów tożsamości. Wszystkie państwa członkowskie zostały zobowiązane do umieszczania   nich odcisków palców (w warstwie elektronicznej) oraz odręcznego podpisu posiadacza dowodu (w warstwie graficznej). Zarówno odciski palców, jak i podpis trzeba będzie zostawić w urzędzie.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Reklama
Cudzoziemcy
Nielegalni migraci z Afganistanu dostaną od państwa zadośćuczynienie
Prawo karne
Trzej lekarze usłyszeli wyrok w głośnej sprawie śmierci Izabeli z Pszczyny
Sądy i trybunały
Manowska: zawiadomiłam prokuraturę, nie można dopisywać niczego do uchwały
Biznes
Dostępność cyfrowa - nowe przepisy o e-handlu zmienią internetowy biznes
Materiał Promocyjny
Sprzedaż motocykli mocno się rozpędza
Ubezpieczenia i odszkodowania
mObywatel z długo oczekiwaną funkcją dla kierowców
Reklama
Reklama