Obok Berlina, Frankfurtu i Monachium, będzie to już czwarte biuro kancelarii Dentons w Niemczech. Klienci firmy będą mogli korzystać nie tylko z jej rozległego zasięgu, obejmującego najważniejsze centra finansowe i ośrodki przemysłowe w Niemczech, ale i z dostępu do rynku, który jest kluczowym regionem Europy pod kątem bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

- Niemcy, jako największa gospodarka na kontynencie europejskim, plasują się wciąż na czele naszej globalnej listy - mówi Elliott Portnoy, Globalny Dyrektor Wykonawczy Dentons. - Ta inwestycja dodaje jeszcze większego rozmachu naszej niemieckiej praktyce, która stanowi jeden z najmocniejszych dotychczasowych sukcesów kancelarii Dentons. W latach 2015-2017 nasi niemieccy partnerzy zwiększyli przychody o ponad 60% i są na dobrej drodze, by także i w tym roku ponownie osiągnąć dwucyfrowy wzrost.

- Düsseldorf, jako stolica największego i najgęściej zaludnionego regionu w Niemczech oraz miasto numer jeden w kraju pod względem liczby bezpośrednich inwestycji zagranicznych, jest gorącym punktem dla inwestycji i rynkiem priorytetowym dla naszych globalnych klientów. To dla nas naturalny wybór i kolejny etap naszej strategii pozycjonowania na rynku niemieckim -  mówi Joe Andrew, Globalny Prezes Dentons.

Partnerem Zarządzającym nowym biurem Dentons w Düsseldorfie zostanie Andreas Haak. Przez wiele lat kierował on działem Konkurencji, UE i Handlu w kancelarii Taylor Wessing, będąc jednocześnie szefem sektorowego zespołu Ochrony Zdrowia. Wraz z dr Jörgenem Karenfortem, będzie on kierować praktyką prawa zwalczania nieuczciwej konkurencji i prawa antymonopolowego oraz praktyką doradztwa w kwestiach regulacyjnych w Niemczech. Będzie również wzmacniać i dalej rozwijać praktykę zamówień publicznych w Dentons we współpracy z dr Wolframem Krohnem i dr Peterem Braunem. Wraz z Andreasem Haakiem, pracę w Dentons rozpoczyna również Sascha Grosjean, partner, który wzmocni zespół ds. zatrudnienia i prawa pracy.

- Z niecierpliwością oczekujemy na powitanie w naszym zespole tak znamienitych partnerów, którzy mogą poszczycić się znakomitymi kontaktami zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Będą oni ściśle współpracować z partnerami w naszych pozostałych biurach w Niemczech, przez co zapewnią naszym klientom pełen zakres wysokiej jakości usług doradztwa prawnego - mówi Andreas Ziegenhagen, Parter Zarządzający Dentons w Niemczech.

- Otwarcie biura w Düsseldorfie służy realizacji naszej strategii, która zakłada bycie jedną z czołowych pięciu międzynarodowych firm na kontynencie i znaczące wzmocnienie naszej pozycji w Niemczech. W ciągu najbliższych kilku lat będziemy rozbudowywać zespół, rozwijając kluczowe praktyki w obszarze fuzji i przejęć, kapitałów prywatnych, własności intelektualnej i technologii, zatrudnienia oraz sporów sądowych -  mówi Tomasz Dąbrowski, Dyrektor Wykonawczy Dentons w Europie.

- Niemcy są największym partnerem handlowym Polski. Niemieckie przedsiębiorstwa dokonują w naszym kraju znaczących inwestycji, ale Niemcy to także ważny rynek eksportu i inwestycji dla wielu podmiotów z Polski. Obecność Dentons w Düsseldorfie, który jest sercem niemieckiej przedsiębiorczości, otworzy nowe możliwości synergii dla naszych klientów i dla warszawskiego biura Dentons -  mówi Michał Siwek, counsel, szef praktyki German Desk specjalizującej się w obsłudze klientów niemieckojęzycznych w polskim biurze Dentons.

Po otwarciu nowego biura w Düsseldorfie, firma Dentons będzie oferować usługi ponad 200 prawników w swoich biurach w Berlinie, Frankfurcie, Monachium i Düsseldorfie.