Transakcja Inovo Venture Partners w spółkę Tidio Poland stanowi kolejny projekt zrealizowany w oparciu o modelową dokumentację Kancelarii GESSEL dla VC, która staje się rynkowym standardem (https://gessel.pl/vc-start-up-zone/).

Inovo Venture Partners to fundusz venture capital inwestujący w szybko rozwijające się firmy technologiczne w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. W 2018 roku został uznany za najlepszego inwestora VC w Polsce (Złota Księga Venture Capital w Polsce 2018 wydana przez Fundację Startup Poland).

Tidio Poland to polski startup założony w Szczecinie rozwijający narzędzie live chat wspierane przez chatboty, które wykorzystują sztuczną inteligencję i machine learning do automatyzacji komunikacji firm z konsumentami. Rozwiązanie jest obecnie zaimplementowane przez ponad 140 tys. serwisów internetowych z całego świata.

Zespołem GESSEL kierował Michał Bochowicz, managing associate, adwokat przy współpracy z Weroniką Zdeb, starszy prawnik, adwokat. W transakcję zaangażowani byli również Marta Grabiec, starszy prawnik, adwokat oraz prawnicy: Bartosz Kolarz, Katarzyna Matyszewska i Mateusz Bąk. Transakcję nadzorowała Małgorzata Badowska, wspólnik, radca prawny.

„Cieszę się, że mieliśmy zaszczyt doradzać funduszowi Inovo Venture Partners w kolejnej rundzie finansowania spółki Tidio – dziękujemy Funduszowi za okazane nam zaufanie i możliwość udziału w tej transakcji. Była to wymagająca transakcja pod względem dokumentacyjnym i negocjacyjnym – nasza wiedza i doświadczenie były bardzo przydatne i pozwoliły nam ukończyć projekt z sukcesem" - powiedział Michał Bochowicz, managing associate, adwokat.