Zespół Bankowości i Finansów kancelarii Dentons doradzał Qair Polska w związku z finansowaniem budowy czterech farm wiatrowych i 29 fotowoltaicznych o łącznej mocy 106 MW. Transakcja stanowi jedno z największych finansowań portfeli hybrydowych w Polsce. Instytucjami finansującymi projekt są Santander Bank Polska, BNP Paribas Bank Polska oraz PKO Bank Polski.

Zakres doradztwa prawnego obejmował kompleksowe wsparcie przy negocjowaniu i zawarciu dokumentacji finansowej, która podlegała prawu angielskiemu i polskiemu.

Projekt nadzorował Mateusz Toczyski, partner kierujący europejską i współkierujący globalną praktyką Bankowości i Finansów, a bezpośrednio prowadził go counsel Tomasz Zwoliński, przy wsparciu prawników Katarzyny Mazur, Katarzyny Kaptur i Klaudii Szymańskiej-Rutkowskiej. Zespół warszawski wspierał również Surbhi Malhotra-Trenkel, counsel z biura w Monachium oraz zespół Dentons w Paryżu: partnerzy Jean-Marc Allix i Olivier Genevois oraz prawnicy Djésia Meziani, Philippine de Fouchier i Hugo Casasnovas. Partner Matthew Sapte i prawnik Annreiki Ray z biura Dentons w Londynie zapewnili doradztwo w zakresie dokumentacji zabezpieczeń.

- Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi i zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie i że mamy okazję z tak bliska obserwować rozwój działalności Qair w Polsce", powiedział Mateusz Toczyski. „Współpraca ze wszystkimi zaangażowanymi stronami transakcji była niezwykle satysfakcjonująca i cieszy nas, że zdołaliśmy ją zakończyć w tak krótkim czasie, zwłaszcza przy obostrzeniach związanych z pandemią -  dodał Tomasz Zwoliński.

W 2020 r. Dentons doradzał Qair w związku z pozyskaniem finansowania na projekty odnawialnych źródeł energii o mocy prawie 200 MW, w tym farmy wiatrowe Rzepin, Linowo i Udanin oraz 28 instalacji fotowoltaicznych.