Zespołem transakcyjnym CMS w dalszym ciągu będzie kierował partner Rafał Zwierz, który przy wsparciu partnera Błażeja Zagórskiego z sukcesem zarządza grupą transakcyjną od lipca 2019 r. Połączony zespół transakcyjny CMS będzie liczył 26 prawników, w tym czterech partnerów, co czyni go jednym z największych i najbardziej wszechstronnych na polskim rynku.

Sławomir Czerwiński będzie odpowiedzialny za dalsze rozwijanie współpracy z funduszami private equity. Od piętnastu lat doradza funduszom PE oraz VC przy transakcjach fuzji i przejęć, wyjściu z inwestycji oraz w zakresie joint ventures. Posiada także szerokie doświadczenie w doradztwie transakcyjnym dla inwestorów branżowych, ze szczególnym uwzględnieniem branży ochrony zdrowia, usług finansowych, FMCG oraz sektora infrastrukturalnego. W ostatnich latach doradzał m.in. przy inwestycji funduszu Advent International w grupę Integer oraz nabyciu Grupy Hortex przez Mid Europa Partners. Od kilku lat jest rekomendowany jako ekspert w zakresie doradztwa dla funduszy private equity oraz transakcji M&A w międzynarodowych rankingach prawniczych. Przez ostatnie trzynaście lat związany z kancelarią Clifford Chance (od 2014 r. jako counsel), wcześniej dwa lata pracował w kancelarii Baker McKenzie.

Mateusz Stępień przez ostatnie 12 lat wspierał fundusze private equity w transakcjach M&A, restrukturyzacjach oraz joint venture. Jego doświadczenie koncentruje się także wokół doradztwa transakcyjnego dla spółek z sektora usług finansowych, nieruchomościowego, infrastrukturalnego, FMCG oraz ochrony zdrowia. Wielokrotnie uczestniczył w złożonych międzynarodowych transakcjach M&A, w tym np. największej transakcji 2019 roku na rynku polskim, jaką była sprzedaż udziałów DCT Gdańsk S.A. przez Macquarie Infrastructure and Real Assets na rzecz PSA International Ptd Ltd, Polskiego Funduszu Rozwoju oraz IFM Global Infrastructure Fund. W ostatnim czasie Mateusz pracował dla Ringier Axel Springer przy nabyciu portalu Gratka.pl oraz przy sprzedaży Onet Data Center. Doradzał także przy sprzedaży telewizji kablowej Inea przez fundusz Warburg Pincus oraz firmy kosmetycznej L'biotica przez fundusz Waterland. Od 2008 roku w kancelarii Clifford Chance.

Jarosław Gajda ma ponad 13 letnie doświadczenie w doradztwie transakcyjnym, korporacyjnym i kontraktowym. Pracował z wieloma funduszami private equity oraz inwestorami strategicznymi. Ma doświadczenie w transakcjach w branży FMCG, IT, Oil&Gas, spożywczej, produkcji przemysłowej, usług medycznych oraz usług finansowych. W ostatnim czasie doradzał między innymi funduszowi Advent International przy inwestycji w Grupę Integer.pl, funduszowi Mid Europa Partners przy nabyciu grupy Hortex, funduszowi Cinven przy inwestycji w grupę RTB House oraz spółce Polenergia przy utworzeniu joint venture z grupą equinor (dawniej Statoil). Przez ponad 13 lat związany z kancelarią Clifford Chance, w której rozpoczynał swoją karierę zawodową.

Antoni Wandzilak specjalizuje się w transakcjach M&A oraz restrukturyzacji spółek. Doradza zarówno funduszom private equity jak i klientom branżowym działającym w różnych sektorach, w szczególności w sektorze logistyki, opieki zdrowotnej, oraz FMCG. Jego doświadczenie obejmuje między innymi doradztwo na rzecz funduszu Advent International przy inwestycji w grupę Inpost oraz na rzecz Mid Europa Partners przy nabyciu grupy Hortex. Poza doradztwem transakcyjnym specjalizuje się w wewnątrzgrupowych restrukturyzacjach oraz doradztwie na rzecz klientów przy ich bieżącej działalności. Chętnie podejmuje się doradztwa w złożonych i nietypowych sprawach. Przez ostatnie sześć lat związany z kancelarią Clifford Chance.

Dominika Pietkun specjalizuje się w projektach związanych z transakcjami M&A oraz restrukturyzacją spółek. Doradza klientom korporacyjnych oraz funduszom private equity w związku z ich bieżącą działalnością w Polsce w różnych branżach, w tym w sektorze opieki zdrowotnej i handlu detalicznego. W ostatnim czasie Dominika pracowała dla takich funduszy jak Advent International oraz Mid Europa Partners. Od 2018 roku w kancelarii Clifford Chance.

- Nasi prawnicy transakcyjni w ciągu ostatnich trzech lat pracowali przy największej liczbie fuzji i przejęć na polskim rynku, dzięki czemu oferujemy klientom unikalną ekspertyzę i kompleksowość doświadczenia transakcyjnego. Zdecydowaliśmy się wzmocnić naszą grupę transakcyjną o absolutnie fantastyczny zespół prawników (jako eksperci i jako koledzy i koleżanki) z ogromnym doświadczeniem na rynku private equity. Dzięki połączeniu wiedzy obu zespołów tworzymy bardzo mocną ofertę dla funduszy planujących transakcje w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej – podkreśla Andrzej Pośniak, partner zarządzający kancelarią CMS w Polsce.

- Wraz z ustępowaniem COVID-19 przyspieszą procesy transakcyjne. W Polsce można znaleźć bardzo ciekawe aktywa, także w branżach mniej zależnych od wahań koniunktury, a tym samym dających szansę na oczekiwany zwrot z inwestycji, nawet w okresach większej niepewności – komentuje Rafał Zwierz, partner kierujący zespołem transakcyjnym kancelarii CMS.

Zespół transakcyjny kancelarii CMS posiada wieloletnie doświadczenie w doradztwie transakcyjnym i jest od lat rekomendowany w międzynarodowych rankingach kancelarii prawniczych. W 2019 r. kancelaria CMS otrzymała prestiżową nagrodę dla najlepszego doradcy prawnego na rynku transakcyjnym w Polsce przyznawaną przez Polskie Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) oraz "European Mid-Market M&A Legal Adviser of the Year", przyznawaną co roku przez firmę analityczną Mergermarket w uznaniu dla najlepszych doradców prawnych na rynku fuzji i przejęć w segmencie 30 milionów – 1 miliard euro w Europie. CMS była także najczęściej wybieranym doradcą prawnym w 2019 r. w zakresie M&A na rynkach Europy Środkowo – Wschodniej (według danych Mergermarket).

Autopromocja
CFO Strategy & Innovation Summit 2021

To już IV edycja kongresu dla liderów świata finansów

WEŹ UDZIAŁ