Kancelaria CMS otrzymała prestiżową nagrodę „Diament Private Equity" dla najlepszego doradcy prawnego roku 2014. Tytuł "Kancelaria Prawna Roku" przyznawany jest od czterech lat przez Executive Club, przy wsparciu Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK). Najlepszy doradca prawny wyłaniany jest w głosowaniu powszechnym członków PSIK, które zrzesza inwestorów private equity oraz venture capital aktywnych na polskim rynku. W tym roku zdecydowano się na wyróżnienie dwóch kancelarii – nagrodę otrzymała także Weil Gotshal Manges.

Otrzymana po raz drugi przez CMS nagroda odzwierciedla skalę działalności i profil transakcji obsługiwanych przez kancelarię na rynku, kompleksowość oferowanego doradztwa prawnego oraz rozpoznawalność i reputację zespołu.

- Cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia, tym bardziej, że ostatni rok był ciekawym czasem na rynku transakcji. Coraz bardziej widoczny jest brak homogeniczności rynku M&A w regionie CEE, a kraje takie jak Polska, Czechy czy Słowacja mogą liczyć na większe zainteresowanie ze strony inwestorów – podsumowuje Marek Sawicki, partner w kancelarii CMS. - Ostatnie miesiące również napawają optymizmem. Po pierwszym kwartale widać, że mamy do czynienia ze znacznie większą aktywnością transakcyjną niż miało to miejsce w analogicznym okresie ubiegłego roku. Wydaje się, że czas bardzo dużych transakcji polski rynek ma już jednak za sobą - w najbliższym okresie dominować będą przejęcia o średniej skali, a co za tym idzie kluczowa staje się zdolność kancelarii do jednoczesnej obsługi wielu transakcji - dodaje Sawicki.

W ostatnim roku kancelaria CMS zamknęła 39 transakcji w Europie Środkowej i Wschodniej.