Doradztwo Dentons objęło kompleksowe wsparcie prawne, w tym przeprowadzenie badania due diligence oraz negocjowanie dokumentacji transakcyjnej. Finalizacja transakcji uzależniona jest od uzyskania zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Pracami międzynarodowego zespołu kancelarii kierował Paweł Grabowski oraz managing counsel Arkadiusz Wierzbicki z Zespołu Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć w warszawskim biurze Dentons.. W skład zespołu transakcyjnego weszli także m.in. partner Pirouzan Parivne z biura Dentons w Paryżu, Aleksandra Minkowicz-Flanek, partner kierująca Zespołem Prawa Pracy, oraz senior associate Agata Sokołowska i associate Bartosz Juszczak z Zespołu Prawa Spółek, Fuzji i Przejęć.

GEODIS to globalny operator łańcucha dostaw, obecny bezpośrednio w 67 krajach i obejmujący siecią logistyczną 120 państw. W minionym firma zatrudniała ponad 41 tysięcy pracowników na całym świecie, a jej przychody przekroczyły 8,2 miliarda euro. Grupa PEKAES to czołowy polski dostawca usług transportowych i logistycznych. Firma posiada 20 oddziałów rozmieszczonych na terenie całej Polski i zatrudnia ponad 1200 osób.