Z dniem 1 października 2015 r. kancelaria Greenberg Traurig, LLP zamierza otworzyć biuro w Berlinie. Niemieckie biuro zatrudniać będzie ponad 50 prawników, w tym cały zespół kancelarii Olswang. 14 prawników zostanie partnerami kancelarii.

Wielokrotnie nagradzany zespół berlińskich prawników zdobył międzynarodowe uznanie dzięki świadczeniu wysoce wyspecjalizowanych usług w takich dziedzinach jak: prawo korporacyjne, M&A, finanse i restrukturyzacja koncentrując się na takich sektorach jak nieruchomości, technologia, telekomunikacja, media i rozwój infrastruktury. Decyzja Greenberg Traurig, aby znaleźć swoje własne miejsce w tym tętniącym życiem i szybko rozwijającym się zagłębiu technologicznym jakim jest Berlin doskonale wpasowuje się w istniejącą już sieć kancelarii od Doliny Krzemowej przez Tel Awiw do Seulu. Oprócz tego, dzięki ekspansji dojdzie do połączenia wiodącej grupy prawników niemieckich zajmujących się nieruchomościami z jedną z najlepszych praktyk nieruchomościowych w Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu powstanie zespół, którego usługi doradztwa prawnego w zakresie nieruchomości świadczone będą na najwyższym światowym poziomie.

„Berlin jest kluczowym centrum biznesu, technologii, kultury i globalnej strategii, miejscem gdzie ducha przedsiębiorczości czuje się tak mocno, jak w żadnym innym miejscu na świecie, w którym kiedykolwiek byłem" powiedział Richard A. Rosenbaum, Partner Zarządzający Greenberg Traurig.

„Mimo, że pracuje dla nas ponad 1.800 prawników w 37 miastach, w tym w największych centrach w samych Stanach Zjednoczonych, to właśnie w kancelarii Greenberg Traurig najwyraźniej można poczuć ducha przedsiębiorczości. To właśnie ten duch przedsiębiorczości definiuje naszą markę. Nasza kultura zaufania, szacunku, świadczenia usług o najlepszej jakości i wyjątkowej wartości, a także siła leżąca w ludziach wykonujących codzienna pracę w biurach kancelarii jest teraz, bardziej niż kiedykolwiek, niezwykle silna i żywa. Nasze główne specjalizacje, czyli nieruchomości, technologia i M&A doskonale pasują do rynku niemieckiego i wysoce wyspecjalizowanego zespołu, który będzie tworzył nasze biuro. Jesteśmy dumni z tego, że możemy uczestniczyć w technologii globalnej o kluczowym znaczeniu, w nieruchomościach i rynkach finansowych od Doliny Krzemowej i San Francisco po Seul, od Berlina po Tel Awiw, od Szanghaju po Miami, od Tokio po Austin, od Warszawy po Chicago, od Bostonu po Północną Virginię, i od Nowego Jorku po Londyn, od Huston po Mexico City i jeszcze dalej."

Christian Schede, który będzie pełnił funkcję partnera zarządzającego Greenberg Traurig dodał „Obsypane wieloma nagrodami praktyki prawnicze Greenberg Traurig dotyczące takich obszarów jak prawo korporacyjne, M&A, nieruchomości, technologia, media, telekomunikacja doskonale pasują do tego, co może zaoferować zespół niemieckich prawników. Przedsiębiorcze nastawienia Greenberg Traurig, jego strategia wzrostu i sieć międzynarodowych kancelarii pozwoli nam i naszym utalentowanym prawnikom ukształtować naszą własną przyszłość."

„Mówiąc szczerze, jest to szalenie ekscytujące być częścią kolejnego etapu rozwoju kancelarii Greenberg Traurig i jej zaangażowania w Europie, a także wejścia na rynek niemiecki. Integracja z kancelarią, która jako jedna z niewielu na świecie ma takie silne praktyki, jest fascynującym połączeniem" – powiedział Peter Schorling, który będzie kierował niemiecką praktyką korporacyjną w nowym biurze.

Richard A. Rosenbaum podsumował to w sposób następujący: "Zawsze postępowaliśmy podobnie. Wiele lat cierpliwie czekaliśmy na właściwy moment, właściwe miejsce, a w szczególności na właściwych ludzi i naprawdę ogromnie cieszą nas te możliwości rozwoju. Współpracując z silnymi liderami jesteśmy pewni, że rozwój ten wzmocni pozycję kancelarii na światowym rynku."

Zgodnie z przyjętą strategią, do kancelarii Greenberg Traurig dołączy m.in. zespół kancelarii Olswang zajmujący się restrukturyzacją i upadłością wraz z dwoma partnerami, tworząc tym samym praktykę restrukturyzacyjną kancelarii Greenberg Traurig w Niemczech. Ponadto, Henrik Armah, zajmujący obecnie stanowisko senior associate, z dniem 1 października 2015 r. stanie się jednym z 14 partnerów niemieckiego biura.