Reklama
Rozwiń
Reklama

Kancelaria Czabański & Gałuszyński doradcą banku Helaba

Prawnicy z kancelarii Czabański & Gałuszyński doradzali Landesbank Hessen-Thüringen Girozentrale przy udzieleniu refinansowania w kwocie 30 milionów euro.

Aktualizacja: 08.09.2015 13:06 Publikacja: 08.09.2015 12:50

Piotr Gałuszyński

Piotr Gałuszyński

Foto: Informacja Prasowa

Kancelaria Czabański & Gałuszyński była doradcą banku Landesbank Hessen-Thüringen Girozentrale (,,Helaba") w zakresie polskich aspektów refinansowania zadłużenia spółki z Grupy PAS w wysokości 30.000.000 euro. Kredyt został udzielony przez konsorcjum banków niemieckich, Helaba pełniła rolę agenta konsorcjum i agenta do spraw zabezpieczeń finansowania.

Prawnicy kancelarii Czabański & Gałuszyński doradzali w zakresie zgodności umowy kredytowej z obowiązującymi przepisami prawa polskiego, w kontekście udzielenia przez polską spółkę gwarancji pod prawem niemieckim, oraz przy ustanowieniu prawnych zabezpieczeń kredytu rządzonych prawem polskim.

Umowa refinansowania została podpisana 31 lipca 2015 roku, wypłata kredytu nastąpiła na początku września.

Helaba tworzy jedną z wiodących grup bankowych w Niemczech o sumie bilansowej ponad 180 mld euro. Bank aktywnie działa na rynkach międzynarodowych (oddziały w Londynie, Paryżu, Madrycie, Nowym Jorku, Szanghaju i Moskwie), jest również bankiem rozliczeniowym dla 40% niemieckich banków oszczędnościowych.

Grupa PAS jest wiodącą firmą rozwijającą i produkującą systemy kablowe oraz elementy z tworzyw sztucznych dla przemysłu AGD w Niemczech, Polsce, Chinach, Turcji, USA i Meksyku.

Reklama
Reklama

Partner Piotr Gałuszyński, wspierany przez mec. Urszulę Rachwol, kierował pracami zespołu prawników oraz był pełnomocnikiem banku przy podpisywaniu dokumentów prawnych zabezpieczeń w Warszawie.

W zakresie prawa niemieckiego doradzało frankfurckie biuro kancelarii King & Wood Mallesons. Usługi doradztwa prawnego na rzecz grupy PAS w Polsce świadczyła kancelaria Wardyński i Wspólnicy.

Opinie Prawne
Ewa Szadkowska: TSUE wysadził TK w powietrze. To ważna lekcja także dla Donalda Tuska
Cudzoziemcy
Kierowca musi mówić po polsku? Prawnicy oceniają nową usługę „Bolt lokalnie"
Internet i prawo autorskie
Masłowska zarzuca Englert wykorzystanie „kanapek z hajsem”. Prawnicy nie mają wątpliwości
Prawo karne
Małgorzata Manowska reaguje na decyzję prokuratury ws. Gizeli Jagielskiej
Nieruchomości
Wieczni prezesi spółdzielni mieszkaniowych zostaną? Spór o reformę
Materiał Promocyjny
Działamy zgodnie z duchem zrównoważonego rozwoju
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama