Prawnicy obydwu firm z powodzeniem współpracowali już razem. Połączenie zespołów to kolejny ważny strategiczny krok w procesie budowania światowej praktyki prawnej Andersen.

Dzięki tej fuzji powstanie silny zespół prawny o szerokich kompetencjach m.in. w zakresie doradztwa transakcyjnego, prawa handlowego, postępowań sądowych i podatkowych, bankowości, produktów finansowych i regulowanych, M&A, prawa pracy, RODO, white collar crime, prawa administracyjnego, compliance oraz ochrony konkurencji i konsumentów. Do grona partnerów Andersen w Warszawie, tj.: Katarzyny Komulainen, Aleksandry Kalinowskiej, Moniki Poteraj, Marcina Matyki, Jarosława Kołkowskiego, Rafała Ciołka, Rafała Gorczycy, Leszka Rydzewskiego i Arkadiusza Żurawickiego dołączą Marek Furtek, Tadeusz Komosa oraz Mariusz Aleksandrowicz.

Formalnie połączenie obu kancelarii nastąpi od 1 stycznia 2023 roku. Siedzibą firmy będzie dotychczasowe biuro Andersen w biurowcu Plac Unii przy ul. Puławskiej 2 w Warszawie.

Po połączeniu w warszawskim biurze będzie pracowało ponad 80 osób, zaś Andersen w Polsce będzie liczył ponad 130 osób w biurach w Warszawie, Katowicach i Toruniu. Andersen Global to obecnie organizacja skupiająca ponad 4.000 prawników w 160 krajach świata.

Partner Kancelarie RP.