Rozważane połączenie umożliwi Dentons i VPBG oferowanie najwyższej jakości doradztwa prawnego dla klientów w Brazylii i na całym świecie.

Jeśli połączenie zostanie zatwierdzone przez partnerów obydwu firm, klienci VPBG uzyskają dostęp do prawników w ponad 60 krajach na 6 kontynentach. Klienci Dentons będą mogli korzystać z usług 13 partnerów oraz 116 pracowników merytorycznych VPBG w biurach w Sao Paulo i Brasílii.

„Klienci brazylijscy oraz firmy zainteresowane prowadzeniem działalności w tym kraju, będą mogli korzystać z wysokiej jakości usług oferowanych przez prawników Dentons na całym świecie. Nasi klienci będą mieli dostęp do prawników znających lokalne uwarunkowania i specyfikę biznesową od Brukseli, przez Pekin aż po Brasilię" - powiedział Joe Andrew, Globalny Przewodniczący Dentons.

Rozważane połączenie to kolejna inicjatywa rozwojowa Dentons, po rozpoczęciu w ubiegłym roku działalności przez kancelarię Dentons López Velarde w Meksyku i Dentons Cardenas & Cardenas w Kolumbii oraz Dentons Munoz w Ameryce Środkowej na początku tego roku.

Rozważane strategiczne połączenie poszerza zasięg działalności i zakres oferowanych usług w obrębie kluczowych sektorów biznesu, jak i poszczególnych praktyk prawnych, w tym z zakresu ochrony konkurencji i prawa antymonopolowego, prawa spółek i transakcji fuzji i przejęć, sporów sądowych, prawa pracy, handlu międzynarodowego i obrotu towarowego, podatków, prawa administracyjnego, nieruchomości i ochrony środowiska.

„Dentons prężnie rozwija się w Ameryce Łacińskiej. Biorąc pod uwagę tempo oraz połączenia z firmami świadczącymi najwyższej jakości usługi, żadnej innej firmie dotychczas nie udało się czegoś podobnego osiągnąć" - powiedział Elliott Portnoy, Globalny Partner Zarządzający Dentons.

„Dzięki rozważanemu połączeniu z Dentons, którą wyróżnia policentryczna koncepcja funkcjonowania, będziemy mogli nadal rozwijać się równie prężnie jak od chwili powstania w 2009 r., zachowując przy tym naszą autonomię" - powiedział Rodrigo Vella, partner założyciel VPBG.

Partnerzy obu firm będą głosowali nad zatwierdzeniem połączenia w ciągu najbliższych kilku tygodniu. Jeśli zostanie ono zatwierdzone, wejdzie w życie jeszcze w roku 2017.