Doradztwo CDZ objęło opracowanie struktury transakcji oraz przygotowanie i negocjacje dokumentacji transakcyjnej.

Zespołem prawników CDZ doradzającym przy transakcji kierowała r.pr. Aleksandra Szyszko-Kamińska we współpracy z adw. Małgorzatą Sas-Madej z Działu Fuzji i Przejęć oraz adw. Danielem Kozłowskim z Działu Finansowania Inwestycji.

Jest to trzecia w tym roku transakcja dla Capital Partners, przy której uczestniczy CDZ. Między innymi Kancelaria doradzała przy inwestycji w sektorze nowych technologii, polegającej na dofinansowaniu polskiego producenta rozwiązań informatycznych, oraz przy kilkuetapowej restrukturyzacji kapitałowej spółki z sektora produkcyjnego.

Monetia Sp. z.o.o to spółka z branży fintech/rozliczeń płatniczych, która świadczy usługi płatnicze w charakterze krajowej instytucji płatniczej na podstawie zezwolenia KNF. Posiada ponad 700 oddziałów, a także stałą bazę 400 klientów instytucjonalnych, z którymi rozlicza się abonamentowo. Miesięcznie obsługuje w systemie niskoprowizyjnym 1,5 mln transakcji klientów detalicznych. Roczna kwota procesowanych przez Monetię płatności wynosi 3,6 mld zł. (PAP Biznes)