Reklama
Rozwiń

Kancelaria CMS doradza przy delistingu spółki logistycznej

Kancelaria CMS wspierała PCC Intermodal S.A., spółkę działającą w branży logistycznej, w procesie wyjścia z warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych i rematerializacji jej akcji. Delisting i rematerializacja akcji spółki nastąpiły z dniem 11 września 2018 r. po wcześniejszym przeprowadzeniu w tym roku przymusowego wykupu akcji akcjonariuszy mniejszościowych (squeeze out). Jak podał główny akcjonariusz PCC SE w komunikacie prasowym, wyjście spółki PCC Intermodal z GPW ma pozwolić na zwiększenie elastyczności w zakresie finansowania oraz realizacji programu inwestycyjnego.

Publikacja: 17.10.2018 17:12

Kancelaria CMS doradza przy delistingu spółki logistycznej

Foto: Fotolia.com

Obecnie niemiecka spółka PCC SE posiada 98.40% akcji PCC Intermodal S.A., a pozostała część należy do członków zarządu spółki działającej w Polsce.

„Obserwowany w ostatnim czasie trend wycofywania akcji spółek publicznych z obrotu giełdowego na warszawskim parkiecie związany jest w m.in. z coraz bardziej restrykcyjnymi regulacjami, między innymi wprowadzonymi przez Rozporządzenie MAR, co w dużej mierze przekłada się na rosnące koszty dla spółki giełdowej" – podkreśla Rafał Kluziak, counsel, prowadzący projekt z ramienia kancelarii CMS.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
W sądzie i w urzędzie
Nowa funkcja w mObywatelu. Przyda się na starość
Praca, Emerytury i renty
Prawdziwy szał na świadczenie dla seniorów
Prawnicy
Kto najlepiej uczy przyszłych prawników w Polsce? Ranking „Rzeczpospolitej”
Edukacja i wychowanie
Jakie są najlepsze uczelnie w Polsce? Opublikowano ranking Perspektywy 2025
Zawody prawnicze
Ranking kancelarii prawniczych 2025. Znamy zwycięzców