Reklama

Polska z rosnącą liczbą transakcji M&A w 2018 r. i z szansami na utrzymanie tej dynamiki w kolejnych miesiącach

Rynek M&A w Europie Środkowo – Wschodniej odnotował ponad 12% wzrost wartości fuzji i przejęć w 2018 r., osiągając 80,5 mld euro, co jest drugim wynikiem w ostatnich pięciu latach. Jednocześnie z 2093 akwizycjami ogłoszonymi w 2018 r. dynamika zawierania transakcji utrzymywała się na poziomie zbliżonym do roku ubiegłego (spadek zaledwie o 0,9%) – wynika z raportu „Emerging Europe M&A 2018/2019” opublikowanego przez kancelarię CMS we współpracy z EMIS.

Publikacja: 01.02.2019 07:45

Polska z rosnącą liczbą transakcji M&A w 2018 r. i z szansami na utrzymanie tej dynamiki w kolejnych miesiącach

Foto: Adobe Stock

mat

„W tym roku widzimy bardzo duże zróżnicowanie dynamiki M&A na poszczególnych rynkach Europy Środkowo – Wschodniej. Z jednej strony mamy Rosję, dla której 2018 rok był najsłabszym od sześciu lat, a jednocześnie obserwujemy znaczące wzrosty wartości transakcji w Rumunii, Czechach, na Węgrzech czy na Bałkanach, a także wysoką aktywność transakcyjną na polskim rynku" - zauważa Marek Sawicki, partner zarządzający zespołem transakcyjnym kancelarii CMS w Polsce.

Pozostało jeszcze 93% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Edukacja i wychowanie
Gdzie znikają uczniowie szkół średnich z Ukrainy? Eksperci alarmują
Nieruchomości
Sprzedaż mieszkania ze spadku. Ministerstwo Finansów tłumaczy nowe przepisy
Sądy i trybunały
Minister sprawiedliwości Waldemar Żurek: Prezydent nie jest królem słońce
Cudzoziemcy
800+ na dziecko z Ukrainy i kary za banderyzm. Co zakłada prezydencki projekt?
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Matura i egzamin ósmoklasisty
Nadchodzi najpoważniejsza zmiana w polskiej ortografii od kilkudziesięciu lat
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama