Transakcja ma pozwolić Logoplaste na rozszerzenie działalności i zaspokojenie potrzeb klientów na nowych rynkach europejskich. Logoplaste jest globalnym producentem opakowań dla znanych światowych firm konsumenckich z branży spożywczej i kosmetycznej.

Transakcja podlega jeszcze zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i jej sfinalizowanie jest planowane na pierwszy kwartał 2020 r.

Zespołem transakcyjnym kierowała counsel Klaudia Królak, wspierana przez senior associate Ewę Szmigielską, partnera Tomasza Żórawskiego z warszawskiej praktyki korporacyjnej / fuzji i przejęć oraz partner Carmen Burgos z praktyki korporacyjnej / fuzji i przejęć w Madrycie.

W szerszym zespole doradczym znaleźli się prawnicy z biur Linklaters w Warszawie, Lizbonie, Luksemburgu i Madrycie: Ada Zahorodna, Agnieszka Mencel, Aleksander Krzeszowiak, Alicja Zielińska-Eisen, Anna Laszczyk, Anne Mauske, Barbara Wanat, Cezary Wiśniewski, Christopher Quinn, Eugenie Syx, Jakub Kowal, Jakub Woźniak, James Maguire, Jan Jurga, Joanna Maksymowicz, José Maria Cabral Sacadura, Katarzyna Karczewska, Klaudia Owsianka, Łukasz Burakowski, Marek Tolcz, Mikołaj Bieniasz, Monika Krzyszkowska-Dąbrowska, Szymon Sieniewicz, Wojciech Podlasin i Zuzanna Lipska.