Przy zakupie powinniśmy wiedzieć o kilku ważnych kwestiach. Na co zwracać uwagę i o czym pamiętać – sprawdzimy poniżej.

Ubezpieczenie dla emerytów

Towarzystwa ubezpieczeniowe kierują swoją ofertę najczęściej do osób między 18, a 60 rokiem życia. Zdarzają się oferty, które podwyższają granicę wiekową np. do wieku 65 lat. Są to najczęściej polisy terminowe, które w momencie zakończenia umowy – wypłacają zgromadzone środki. Jednak co później – czy możemy liczyć na ochronę po ukończeniu tego wieku?

Najnowsze badania pokazują, że przeciętna długość życia w Polsce dla mężczyzn wynosi 74 lata, dla kobiet – 81 lat. Żyjemy zatem dłużej niż wcześniejsze pokolenia, warto więc mieć w tym czasie ochronę w postaci polisy na życie. Czy firmy ubezpieczeniowe to uwzględniają?

Oczywiście, że uwzględniają. Grupa seniorów może liczyć na coraz lepszą ofertę ubezpieczeniową. Jeszcze jakiś czas temu emeryci nie mieli zbyt dużego wyboru, jednak dzisiaj mogą swobodnie wybrać spośród kilku ofert.

Taką możliwość oferuje np. grupa ubezpieczeniowa Życie Direct, w której możemy ubezpieczyć się indywidualne lub razem z współmałżonkiem do momentu 85 roku życia. Ubezpieczyciel oferuje elastyczne warunki oraz możliwość wyboru sumy ubezpieczenia według własnych preferencji. Musimy jednak pamiętać, że z każdym rokiem życie seniora coraz bardziej obciążone jest ryzykiem poważnego zachorowania oraz śmierci, co skutkować będzie wyższą składką miesięczną.

Przy wyborze polisy oraz sumy ubezpieczenia pomocny może okazać się kalkulator ubezpieczeniowy na https://rankomat.pl/ubezpieczenia-na-zycie/kalkulator. Pomoże on obliczyć wysokość składki w oparciu o wiek i sumę ubezpieczenia oraz znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Z kolei towarzystwo ubezpieczeniowe PZU oferuje możliwość zakupienia ochrony maksymalnie do 80. roku życia w polisie Ochrona na Zawsze. Jest to ubezpieczenie, które przewiduje opłacanie składki tylko do pewnego momentu, natomiast ochrona obowiązuje aż do śmierci. Po śmierci ubezpieczonego rodzinie lub osobom wskazanym w umowie wypłacana jest ustalona suma ubezpieczenia.

Innym rozwiązaniem jest z kolei produkt Avivy – Polisa dla Najbliższych, który zapewnia ochronę maksymalnie do 76 roku życia, gdzie najwyższą sumą ubezpieczenia jest kwota 30 000 zł.

Autopromocja
#NowaRp.pl

Znacznie więcej niż wiedza

ZAPRENUMERUJ

Na co zwracać uwagę przy zakupie polisy dla seniora?

Polisa dla osób starszych to produkt różniący się od pozostałych indywidualnych ubezpieczeń na życie. Przede wszystkim są to polisy bezterminowe – co oznacza, że okres składkowy mija w pewnym momencie, natomiast ochrona obowiązuje aż do śmierci ubezpieczonego.

Ważne jest również to, że ubezpieczenia dla osób starszych charakteryzują się niższymi sumami ubezpieczenia. Właśnie dlatego warto ze sobą porównywać oferty, by znaleźć polisę, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Ubezpieczenia dla seniorów mają mniejsze możliwości w zakresie umów dodatkowych. Nie wszystkie towarzystwa ubezpieczeniowe oferują taką możliwość, na co również warto zwrócić uwagę przy zakupie.

To, co również charakterystyczne to dość wysoka składka. Jeżeli spotkamy się z ofertą, która gwarantuje niską składkę – sprawdźmy ją dokładnie, ponieważ powinna ona skłonić nas do myślenia. Niska składka może oznaczać niezbyt korzystne warunki umowy, jak również niską sumę ubezpieczenia. Jeśli mamy możliwość ubezpieczyć się na kwotę 10 000 zł lub 30 000 zł – wybierzmy tę drugą opcję, oczywiście uwzględniając nasze możliwości finansowe.

Gdzie znajdziemy ofertę dla osób starszych?

Osoba, która jest zainteresowana ofertą ubezpieczeniową dla seniorów – powinna skorzystać ze sprawdzonych źródeł informacji. Do takich należą przede wszystkim strony, które nie są prowadzone przez towarzystwa ubezpieczeniowe, a przez specjalistów w branży ubezpieczeniowej.

Takie strony umożliwiają zapoznanie się z dostępnymi ofertami różnych firm ubezpieczeniowych, ułatwiają szybkie porównanie ofert oraz zawierają cenne wskazówki dotyczące konkretnych produktów ubezpieczeniowych.

Cenne informacje znaleźć możemy na https://rankomat.pl/zycie/ubezpieczenie-na-zycie-dla-seniora-sprawdz-oferty, gdzie dowiemy się zarówno w jakiej cenie można spotkać oferty dla osób starszych, jak również które towarzystwa ubezpieczeniowe w ogóle posiadają takie oferty.

Przed zakupem ubezpieczenia sprawdźmy czas karencji czyli okres pomiędzy podpisaniem umowy, a realnym rozpoczęciem ochrony nad ubezpieczonym oraz wyłączenia odpowiedzialności, które są również bardzo ważne.

Wyłączenia odpowiedzialności to sytuacje, których okoliczności uprawniają ubezpieczyciela do nie wypłacenia świadczenia.  Najczęściej należą do nich – wypadek samochodowy wskutek prowadzenia pod wpływem alkoholu, samobójstwo przed upływem 2 lat czy udział w bójkach lub rozbojach. Do wyłączeń może należeć również zatajenie informacji o stanie zdrowia. Warto zatem sprawdzić wcześniej, by na przyszłość uniknąć rozczarowania.