Reklama

#RZECZoBIZNESIE: Matthias Baltin: Chcemy, żeby ubezpieczenia były proste

Jako firma ubezpieczeniowa, musimy nadążać za zmianami. Może nam się to udać jedynie wtedy, gdy zaproponujemy naszym klientom proste rozwiązania ubezpieczeniowe - mówi Matthias Baltin, prezes zarządu Allianz Polska, gość programu Marcina Piaseckiego.

Aktualizacja: 23.08.2019 13:04 Publikacja: 23.08.2019 12:38

#RZECZoBIZNESIE: Matthias Baltin: Chcemy, żeby ubezpieczenia były proste

Foto: tv.rp.pl

Gość podkreślił, że Polska to bardzo istotny rynek w Europie, również dla Allianz.

- Całkowity rozmiar rynku można określić jako średni. Całkowita wartość składek ubezpieczeniowych na rynku polskim wynosi 14 miliardów euro. Oczywiście istnieją znacznie większe rynki, takie jak na przykład Wielka Brytania (ponad 20-krotnie większa), Niemcy, Francja czy Włochy (ponad 10-krotnie większe rynki). Jednak nie cechują się one tak wysokim wskaźnikiem wzrostu jak Polska. To fakt, który wiele mówi o polskim rynku ubezpieczeń, oraz o sile polskiej gospodarki - tłumaczył Baltin.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Ubezpieczenia
Duże ułatwienie dla kierowców, czyli mStłuczka w mObywatelu
Ubezpieczenia
Dobre półrocze Grupy PZU. Segment OC wreszcie na plusie
Ubezpieczenia
Spółka LUX MED-u z licencją ubezpieczeniową. Jest decyzja KNF
Ubezpieczenia
Będzie konkurs na nowego prezesa PZU. Fuzja z Bankiem Pekao ciągle w mocy
Ubezpieczenia
Zmiana na stanowisku prezesa PZU. Rada nadzorcza odwołała Andrzeja Klesyka
Reklama
Reklama