Reklama
Rozwiń

Brexit już wpływa na rynek ubezpieczeń

Brytyjski Lloyd's, najstarsza instytucja ubezpieczeniowa na świecie, wybrał na swoją nową europejską bazę Brukselę.

Aktualizacja: 30.03.2017 13:28 Publikacja: 30.03.2017 12:58

Brexit już wpływa na rynek ubezpieczeń

Foto: Bloomberg

Firma zamierza początkowo przenieść do Brukseli 100 stanowisk pracy z Londynu, gdzie zatrudnia 600 osób. Centrala Lloyd'sa ma pozostać w Londynie, ale prezes Inga Beale będzie regularnie odwiedzać ośrodek w Brukseli.

Brytyjska rozłąka z UE niesie za sobą konsekwencje dla każdej gałęzi gospodarki. Przykładem są ubezpieczenia. Brexit będzie odczuwalny m.in. w obszarze współpracy z rynkiem Lloyd's of London, który w skali międzynarodowej stanowi ważne ogniwo w procesie zarządzania ryzykiem zakładów ubezpieczeniowych.

Pozostało jeszcze 87% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Ubezpieczenia
Andrzej Klesyk prezesem PZU ze zgodą KNF
Ubezpieczenia
Zgrzyt na linii zarząd PZU - skarb państwa. Spółka wypłaci sowitą dywidendę
Ubezpieczenia
Zmiana za sterami PZU Życie
Ubezpieczenia
Szefowa LINK4 odchodzi ze stanowiska. Oficjalnie: Chęć realizacji nowych wyzwań
Ubezpieczenia
Uniqa: Europa Środkowo-Wschodnia ma ogromy potencjał. Wydatki na polisy rosną