Najnowszy boeing poleci pod koniec czerwca

Boeing zamierza wykonać pierwszy próbny lot najnowszego samolotu szerokokadłubowego B777X pod koniec czerwca, nieco później od planu, ale nadal w terminie pozwalającym zacząć jego eksploatację w 2020 r.

Publikacja: 30.05.2019 12:05

Najnowszy boeing poleci pod koniec czerwca

Foto: Bloomberg

Koncern ma nadzieję na potwierdzenie swej pozycji w segmencie mini-jumbo, w którym konkuruje z A350-1000 europejskiego producenta, liczy też na nowe zamówienia po ogłoszeniu przez Airbusa o zaprzestaniu produkcji A380.

Samolotu nie uda się pokazać An salonie pod Paryżem (17-23 czerwca), a byłaby to idealna okazja marketingowa. Boeing nie chciał podać żadnych szczegółów dotyczących pierwszego lotu ani udziału w salonie na Le Bourget. Wczesnej podawał, że pierwszy lot nastąpi w 2019 r., a klienci zaczną otrzymywać te maszyny w 2020 r.

99zł za rok.
Bądź na bieżąco! Czytaj ile chcesz!

Kto zostanie nowym prezydentem? Kto zostanie nowym papieżem? Co się dzieje w USA? Nie przegap najważniejszych wydarzeń z kraju i ze świata!
Transport
„Mój rower elektryczny” po nowemu. Dopłaty jednak będą, ale dużo mniejsze
Transport
Prezes PPL: Myślimy o partnerze do inwestycji w modernizację
Transport
Finnair odwołuje kolejne loty. Maj ze strajkami
Transport
Czarny tydzień we Francji. Strajkuje załoga kolei SNCF
Transport
Zatłoczone niebo nad Nowym Jorkiem. Rejsów ma być mniej
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku