Reklama

Linie z Gabonu mogą już latać do Europy

Unia wykreśliła afrykański kraj z tzw. czarnej listy przewoźników lotniczych.

Aktualizacja: 30.12.2019 12:42 Publikacja: 30.12.2019 12:37

Linie z Gabonu mogą już latać do Europy

Foto: Pixabay / FdoPrado

Czarna lista grupuje kraje objęte zakazem lub ograniczeniem wykonywania przewozów w Unii Europejskiej. Kilka dni temu Bruksela zdecydowała się zezwolić wszystkim przewoźnikom z Gabonu na operacje lotnicze do krajów UE. Gabon widniał na tej liście od 2008 roku. Od teraz wszystkie linie lotnicze z tego kraju będą mogły lądować na europejskich lotniskach.

Na liście wciąż pozostaje część krajów afrykańskich, a wśród nich Erytrea, Kongo, Demokratyczna Republika Konga, Dżibuti, Gwinea Równikowa, Liberia, Libia, Sudan, Sierra Leone i Wyspy Świętego Tomasza i Książęca. Żaden z przewoźników z tych krajów nie może latać do zjednoczonej Europy. Na liście znajdują się także wszystkie linie lotnicze Angoli z wyjątkiem TAAG Angola i Heli Malongo.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Transport
Kreml chce, by Musk zbudował tunel z Alaski do Syberii. Trump: Ciekawy pomysł
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Transport
Rośnie konkurencja na rynku kolejowym
Transport
Wojna handlowa USA-Chiny: Donald Trump bierze się za lotnictwo
Transport
Unijny zakaz sprzedaży aut spalinowych do poprawki
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Transport
PKP Intercity zapowiada więcej pociągów i krótsze czasy przejazdów
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama