Reklama
Rozwiń

Brussels Airlines: cesja albo upadłość

Lufthansa może sprzedać belgijską linię należącą do jej grupy albo ogłosić jej bankructwo — podał dziennik „La Libre” (d. „La Libre Belgique”) za anonimowymi informatorami

Publikacja: 20.06.2020 11:12

Brussels Airlines: cesja albo upadłość

Foto: materiały prasowe

Brussels Airlines zatrudniająca 4200 ludzi podała w maju, że zmniejszy swą flotę o 30 proc. i załogę o jedną czwartą, aby zapewnić sobie przetrwanie podczas pandemii i po jej wygaśnięciu.

Lufthansa prowadzi negocjacje z rządem Belgii, który w maju wyraził gotowość zasilenia Brussels sumą 300 mln euro, jeśli to zapewni jej przyszłość. W rozmach o uratowaniu tej linii trwa impas od kilku tygodni, ale szefowie Lufthansy, która sama czeka na zatwierdzenie pakietu ratunkowego dla niej i Brussels Airlines spotkają się 22 czerwca dla omówienia planu dotyczącego przyszłości tej linii — informuje belgijski dziennik za informatorem z przewoźnika. Rzecznik Lufthansy pytany o to przez Reutera odmówił komentarza.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Transport
Będzie z czego budować CPK. PPL mają rekordowe zyski
Transport
Embraer nie poddał się w Europie po porażce w Locie. Wielkie zamówienie od SAS
Transport
Prezes PAŻP składa rezygnację. To początek gorącego lotniczego sezonu
Transport
Potężny atak hakerski na linię lotniczą. Wyciekły dane nawet 6 milionów klientów
Transport
Rusza modernizacja Okęcia. Przebudowa lotniska będzie kosztowała mniej niż planowano