Ponad 70 tys. osób poparło petycje o uniemożliwienie Jeffowi Bezosowi powrotu na Ziemię po jego locie w kosmos, do którego ma dojść w przyszłym miesiącu.

Bezos, założyciel firmy kosmicznej Blue Origin, na początku czerwca ogłosił, że 20 lipca wraz ze swoim bratem Markiem poleci w kosmos na pokładzie statku kosmicznego New Shepard. Będzie to pierwszy załogowy lot statku kosmicznego wyprodukowanego przez firmę miliardera.

Trzy dni po ogłoszeniu tej informacji stworzono dwie petycje mające na celu uniemożliwienie powrotu miliardera na Ziemię. W przeciągu zaledwie 10 dni każda z nich zebrała tysiące głosów poparcia.

Ponad 50 tys. osób podpisało się pod umieszczonym w serwisie change.org apelem noszącym tytuł "Nie pozwól Jeffowi Bezosowi wrócić na Ziemię".

"Miliarderzy nie powinni istnieć, czy na Ziemi, czy w kosmosie. Ale jeśli zdecydują się na to drugie, to powinni już tam pozostać"- czytamy w opisie petycji.

Inna z petycji, zatytułowana "Petycja o uniemożliwienie Bezosowi powrotu na Ziemię" zgromadziła ponad 20 tys. podpisów. Jej twórca, Jose Ortiz, w opisie apelu napisał, że Bezos jest "złym władcą, dążącym do globalnej dominacji". "Przyszłość ludzkości jest w naszych rękach"- dodał Ortiz.

Obydwie petycje zgromadziły od 25 do 50 tysięcy podpisów, co czyni je najczęściej podpisywanymi dokumentami w historii serwisu change.org - pisze Business Insider Polska.