Uber za darmo będzie woził pracowników polskich szpitali

Aż 10 tys. bezpłatnych kursów pojazdami zamawianymi przez aplikację - to specjalna akcja Ubera, która ma wesprzeć medyków walczących z epidemią koronawirusa.

Aktualizacja: 24.03.2020 12:36 Publikacja: 24.03.2020 12:30

Uber za darmo będzie woził pracowników polskich szpitali

Foto: Adobe Stock

Oferta dla lekarzy i pielęgniarek, którzy są na pierwszej linii frontu, ma potrwać do końca maja. Pierwsze kody już w tym tygodniu trafią do 17 placówek medycznych w naszym kraju.

- Uber działa w siedmiu lokalizacjach w Polsce: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku. Tam codziennie tysiące lekarzy, pielęgniarek, salowych oraz innych pracowników szpitali, walczą o zdrowie i życie pacjentów, których liczba stale rośnie w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. By pomóc choć w małym stopniu i wesprzeć ich w tym trudnym czasie, funduje darmowe przejazdy dla pracowników szpitali - mówi Michał Konowrocki, CEE Cities Lead w firmie Uber.

Amerykańska firma ma specjalną jednostkę dedykowaną m.in. współpracy z organizacjami zdrowia publicznego na całym świecie, w celu natychmiastowego reagowania w sytuacjach kryzysowych. - Pozostajemy w ścisłym kontakcie z lokalnymi organizacjami ochrony zdrowia i będziemy nadal stosować się do ich wskazówek, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa - dodaje.

W ramach inicjatywy do dyrektorów szpitali zakaźnych zostaną przekazane kody promocyjne (o wartości 40 zł każdy) uprawniające do przejazdu do lub z wybranego szpitala, które następnie otrzymają pracownicy placówek. Kod należy wpisać do aplikacji Uber przed rozpoczęciem podróży.

Na liście szpitali objętych akcją są: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego SP ZOZ w Krakowie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie, NSSU UJ Kraków-Prokocim, Poradnia Chorób Zakaźnych Wojewódzki Szpital Zakaźny w Warszawie, Oddział przyjęć Centralnego Szpitala Klinicznego MON Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie, Specjalistyczny Zespół Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu, Wojewódzki Szpital Zakaźny w Gdańsku, Szpital kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu, Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Józefa Strusia z Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym w Poznaniu, Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni, Szpital Specjalistyczny w Chorzowie, Szpital Obserwacyjno-Zakaźny w Bytomiu, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego, Oddział Kliniczny Zakaźny, Klinika Pediatrii i Chorób Infekcyjnych we Wrocławiu, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Im. Dr Wł. Biegańskiego w Łodzi oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego - Dziecięcy Szpital Kliniczny im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie (Oddział Kliniczny Obserwacyjno - Izolacyjny i Pediatrii).

IT
Każdy może sprawdzić, czy jego dane wyciekły. Rządowa aplikacja zaliczyła wpadkę
Materiał Promocyjny
Gdy zapadną egipskie ciemności
Transport
Autosan w końcu produkuje broń. Pancerny waran znad Sanu
Transport
Linie lotnicze zbierają rezerwacje na lot elektrykiem. Odbędzie się w 2028 r.
Transport
Ukraińcy chcą więcej połączeń kolejowych z Polską. Testują swoje nowe wagony
Transport
Boeing zwiększa produkcję dreamlinerów
Transport
OT Logistics stawia na rozwój w portach