Reklama

DPA: Condor dostanie rządową pożyczkę

Po fiasku transakcji z Polską Grupą Lotniczą, na ratunek liniom Condor przyjdzie państwo niemieckie – informuje agencja DPA.

Aktualizacja: 21.04.2020 16:57 Publikacja: 21.04.2020 16:49

DPA: Condor dostanie rządową pożyczkę

Foto: Bloomberg

Niemieckie państwo zamierza po raz kolejny uchronić linie lotnicze Condor przed upadkiem. Według nieoficjalnych informacji ze źródeł rządowych, na jakie powołuje się we wtorek (21.04.2020) agencja DPA, kwota pożyczki dla przewoźnika ma zostać zwiększona z 380 milionów euro do 550 milionów euro. Szczegóły tego planu musza jeszcze zostać uzgodnione. Na pomoc publiczną dla Condora zgodę musi też wydać Komisja Europejska.

Nowy plan ratunkowy dla Condora stał się konieczny po tym, jak w Poniedziałek Wielkanocny Polska Grupa Lotnicza, właściciel LOT-u, wycofała się z uzgodnionego już w styczniu przejęcia niemieckich linii wakacyjnych. Przejęcie przez PGL miało umożliwić Condorowi spłatę 380 milionów euro pożyczki ratunkowej, zaciągniętej we wrześniu w państwowym banku KFW, po tym jak przewoźnik ten popadł w kłopoty po ubiegłorocznym bankructwie swego właściciela, biura turystycznego Thomas Cook.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Transport
Polacy mistrzami odbioru paczek. E-commerce nie nadąża za tempem
Transport
Porządki w Grupie Lufthansy. Wszystkie decyzje będą podejmowane w Niemczech
Transport
Polskie lotniska najlepsze w Europie. Będzie rekord odprawionych pasażerów
Transport
Największy port zbożowy Rosji sparaliżowany przez dekret Putina
Materiał Promocyjny
Bieszczady to region, który wciąż zachowuje aurę dzikości i tajemniczości
Transport
Tak mało taksówek jeszcze nie było
Materiał Promocyjny
Jak sfinansować rozwój w branży rolno-spożywczej?
Reklama
Reklama