Reklama
Rozwiń
Reklama

Premier Włoch oburzony ofertą Atlantii

Premier Giuseppe Conte uznał jako „żart” najnowszą ofertę grupy infrastruktury Altantia, która chce zachować intratną licencję na płatne autostrady.

Aktualizacja: 13.07.2020 17:13 Publikacja: 13.07.2020 17:10

Premier Włoch oburzony ofertą Atlantii

Foto: Bloomberg

W wypowiedzi dla dzienników „La Stampa” i „Il Fatto Quotidiano” premier stwierdził, że „w sobotę pojawiła się propozycja bardzo niezadowalająca, by nie powiedzieć zawstydzająca”. Rząd podejmie wspólną decyzję na posiedzeniu przewidzianym 14 lipca — dodał i zasygnalizował, że on będzie zalecać cofnięcie licencji. Zdaniem premiera, najwięksi udziałowcy Atlantii, rodzina Benettonów nie zrozumiała, że rząd nie poświęci interesu publicznego dla jej korzyści — odnotował Reuter.

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Transport
Amerykanie odwołują loty na Święto Dziękczynienia. Miał być rekord, jest złość
Materiał Promocyjny
Kiedy obawy rosną, liczy się realne wsparcie
Transport
Bruksela zostanie odcięta od świata. Belgowie zastrajkują
Transport
Międzynarodowe linie odwołują loty z Wenezueli po ostrzeżeniu FAA
Transport
FAA ostrzega linie lotnicze przed ryzykiem lotów nad Wenezuelą
Materiał Promocyjny
Cyberprzestępcy zwiększają skalę ataków na urządzenia końcowe – komputery i smartfony
Transport
Dubai Air Show. Pokaz arabskiej siły, indyjska tragedia i rosyjska porażka
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama