Już za 19 zł miesięcznie przez rok
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Aktualizacja: 11.10.2020 16:54 Publikacja: 11.10.2020 16:51
Foto: Bloomberg
Alitalia stała się kolejną ofiarą kryzysu w lotnictwie cywilnym, jaki spowodowała pandemia koronawirusa. Jest to jednak spektakularny upadek przewoźnika z 74-letnią historią. 49 proc udziałów miał w nim Etihad z Abu Zabi. Linia w tej chwili ma w swojej flocie 101 samolotów, a jej główną bazą było rzymskie lotnisko Fiumicino.
— To będzie nowy przewoźnik, ambasador Włoch na całym świecie. - Właśnie powstała nasza nowa linia lotnicza, która będzie jednym z liderów na rynku lotniczym Europy i na świecie - zapowiada Paola De Micheli w rozmowie z „Il Messagero”. Przekonywała jednocześnie, że nowy przewoźnik całkowicie zerwie z nieudaną przeszłością, a jego głównym zadaniem będzie doprowadzenie do nowego otwarcia i odrodzenia włoskiej turystyki. Rządowy dekret został podpisany przez ministra finansów, Roberto Gualtieri, szef resortu ekonomii, Stefano Patuanelli i minister pracy Nunzia Catalfo.
Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Linia lotnicza United Airlines poinformowała we wtorek, że 21 lipca wznowi obsługę połączeń do Tel Awiwu w Izrae...
Odpowiedzialny biznes przechodzi kolejną ewolucję związaną z nowymi wymaganiami regulacyjnymi. Tym razem celem jest strategiczna transformacja pozwalająca na skuteczną ochronę środowiska i praw człowieka. Jak odpowiedzieć na te wyzwania?
Komisja Europejska przyznała Ukrainie 76 mln euro dotacji na realizację pierwszego etapu budowy kolei Euro. Od g...
W poniedziałek stanowisko stracił minister transportu Rosji, a chwilę potem znaleziono go martwego. Przez weeken...
Prawie 645 mln złotych zysku netto wypracowały Polskie Porty Lotnicze w 2024 roku. Taki wynik oznacza, że PPL ni...
Scandinavian Airlines (SAS) zamówiły u Brazylijczyków 55 samolotów E-195 E2. To maszyny, jakie ewentualnie miał...
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas