Irlandia ma duże problemy z wieloletnim brakiem równowagi między podażą i popytem w budownictwie mieszkaniowym, co zdaniem rządu zniechęca duże firmy do rozwijania działalności w tym roku i może wygasić boom gospodarczy, jaki pojawił się po pandemii. Najnowsze dane głównego portalu z nieruchomościami Daft. ie wskazują, że w całym kraju zamieszkałym przez 5,1 mln ludzi jest do wynajęcia tylko 959 domów.

Podobnie jak inne firmy, które musiały zadbać o pokoje hotelowe dla rozpoczynających pracę w Irlandii, Ryanair wynajął ostatnio akademik blisko Uniwersytetu Dublińskiego dla części pracowników, których przeniósł na stołeczne lotnisko - powiedział Reuterowi dyrektor Sorohan.

Czytaj więcej

Wysokie zyski Ryanaira. Ceny biletów mają zacząć spadać

- Jesteśmy bardzo świadomi tego problemu, chcemy go rozwiązać. Przez kilka miesięcy będziemy szukać mieszkań, wszystkiego co się nada, możemy też zbudować trochę - powiedział. - Wejście w kupowanie nieruchomości to coś nowego. Sądzę, że to właściwa rzecz, to dobra inwestycja długoterminową - dodał.

Ryanair zatrudnia w Dublinie 3128 ludzi - inżynierów, pilotów, pracowników pokładowych, naziemnych, w centrali przy lotnisku. Dyrektor finansowy powiedział też, że trudniejsze rynki pracy w Europie nie bardzo skomplikowały zatrudnianie, a redukcja etatów przez ponadnarodowe firmy technologiczne działające w Irlandii ułatwiła zwiększenie załogi w cyfrowym ośrodku Ryanair Labs w Dublinie.