Reklama
Rozwiń

Udało się zabezpieczyć grunty pod budowę CPK

Najbliższy piątek jest ostatnim dniem, gdy właściciele nieruchomości w obszarze przyszłego lotniska mogą je zgłaszać w tzw. programie dobrowolnych nabyć.

Publikacja: 04.04.2023 03:00

Udało się zabezpieczyć grunty pod budowę CPK

Foto: materiały prasowe

Spółka ogłasza sukces. Wyznaczony cel, czyli uzyskanie deklaracji przystąpienia dla 2/3 terenu niezbędnego do rozpoczęcia prac budowlanych, pozyskała przed terminem.

– Co ważne, działki zadeklarowane do sprzedaży w ramach PDN nie są rozrzucone po całym terenie przyszłego portu lotniczego, tylko przylegają do siebie. To z kolei oznacza, że data wbicia pierwszej łopaty pod lotnisko nie jest zagrożona – mówi Konrad Majszyk, rzecznik CPK. Nie ma jeszcze oficjalnego terminu, ale ma to się odbyć mniej więcej w połowie tego roku.

Pozostało jeszcze 89% artykułu

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.

Subskrybuj i bądź na bieżąco!

Transport
Embraer nie poddał się w Europie po porażce w Locie. Wielkie zamówienie od SAS
Transport
Prezes PAŻP składa rezygnację. To początek gorącego lotniczego sezonu
Transport
Potężny atak hakerski na linię lotniczą. Wyciekły dane nawet 6 milionów klientów
Transport
Rusza modernizacja Okęcia. Przebudowa lotniska będzie kosztowała mniej niż planowano
Transport
PKP Cargo złożyło do sądu plan restrukturyzacyjny