Dlatego do warszawska siatka zwiększy się o kurort Akaba w Jordanii , Wenecję we Włoszech oraz dwa porty hiszpańskie — Walencję i Bilbao. Kilka dni temu Wizz Air poinformował o otwarciu połączeń na portugalską Maderę, a wiadomo również że na tę zimę do siatki wróci także Marrakesz. Zwiększona zostanie również częstotliwość rejsów do Malagi, Alicante i na barcelońskie lotnisko El Prat, a także do Bazylei oraz gruzińskiego Lutaisi.

Wizz Air jest linią, która w tym roku otworzyła z Warszawy najwięcej połączeń i pewnie tak już zostanie do końca tego roku. Węgierska linia rozwija się także w Krakowie, gdzie wkrótce zostanie zbazowany 4. samolot . Na razie z Krakowa Wizz Air obsługuje 27 kierunków w 16 krajach.

Czytaj więcej

Linie lotnicze tną połączenia, a kolejki coraz dłuższe

Jak powiedziała Evelin Jackel odpowiedzialna za siatkę Wizz Aira , w rozwijaniu polskiej siatki będzie się koncentrowała na tych lotniskach, na których już ma bazy, czyli oprócz warszawskiego Chopina i krakowskich Balic także w Gdańsku, Katowicach i Wrocławiu. - Latanie do Radomia na razie pozostaje dla nas opcją - powiedziała.

Linia , która w tej chwili zatrudnia ponad 60 tysięcy osób, intensywnie poszukuje pracowników na polskim rynku. Najbliższe rekrutacje zaplanowane są w Krakowie na 4 i 18 sierpnia.

Wypełnienie samolotów Wizz Aira wynosi w tej chwili 90 proc., czyli w samolotach jest dość ciasno. Linia nie posiada klasy business i wykonuje wyłącznie bezpośrednie połączenia. Jednakże z powodu trwającego chaosu na europejskich lotniskach Węgrzy byli zmuszeni do zmniejszenia letniej siatka o 5 proc. W przypadku rynku polskiego oznacza to zawieszenie 470 rejsów na okres lipiec sierpień. - Niestety mamy świadomość, że trudna sytuacja na europejskich lotniskach będzie także w sezonie jesienno-zimowym - przyznała Evelin Jackel.