Reklama
Rozwiń
Reklama

Włoskie lotniska zatrzyma strajk

Na godzinę 14 zaplanowano czterogodzinny strajk kontrolerów lotów na licznych włoskich lotniskach. Protest pociągnie za sobą liczne zakłócenia w ruchu lotniczym.

Publikacja: 17.07.2022 10:17

Włoskie lotniska zatrzyma strajk

Foto: Adobestock

Przewiduje się, że dotknie on jedną czwartą zaplanowanych na dziś lotów, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Tym bardziej, że w tym samym czasie akcje strajkowe mają podjąć pracownicy trzech linii niskokosztowych: easyJet, Volotea i Ryanair.

Protesty mają miejsce w trudnym okresie dla europejskiego ruchu lotniczego, gdy trwa szczyt wyjazdów wakacyjnych, a branża nie zdołała jeszcze odzyskać pełnej sprawności organizacyjnej po długotrwałym ograniczeniu ruchu z powodu pandemii koronawirusa.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Transport
Rośnie konkurencja na rynku kolejowym
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Transport
Wojna handlowa USA-Chiny: Donald Trump bierze się za lotnictwo
Transport
Unijny zakaz sprzedaży aut spalinowych do poprawki
Transport
PKP Intercity zapowiada więcej pociągów i krótsze czasy przejazdów
Transport
Wizz Air rozpycha się na polskim rynku. Nowe samoloty nowe kierunki
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama