Wojciech Majerkiewicz

Nadwyżka w budżecie po lutym wyniosła 4,5 mld zł

Blisko 4,5 mld zł wyniosła nadwyżka w budżecie po lutym. Ministerstwo Finansów przedstawiło szacunkowe wykonanie budżetu państwa w lutym tego roku.

Nowy prezes i wiceprezes TFI PZU

Prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, a członkiem zarządu Cezary Iwański.

S&P podtrzymało rating PZU

Amerykańska agencja ratingowa podtrzymała ocenę wiarygodności kredytowej największego krajowego ubezpieczyciela na najwyższym możliwym poziomie dla polskiej spółki.

Armia pilnie potrzebuje helikopterów

Mimo przedłożenia warunków w sprawie offsetu przy zakupie helikopterów, Airbus Helicopters nie przedstawił własnych propozycji - powiedział minister obrony Antoni Macierewicz. W efekcie Ministerstwo Rozwoju musiało uznać rozmowy za zakończone - dodał.

Amerykański rząd rezygnuje z prywatnych więzień

Amerykański Departament Sprawiedliwości nie chce już korzystać z zarządzanych przez prywatne firmy zakładów karnych, które, jego zdaniem, są mniej bezpieczne i efektywne niż placówki rządowe.

Uber żegna się z Budapesztem

Właściciel mobilnej aplikacji służącej do zamawiania usług przewozowych ogłosił, że z powodu nowych przepisów od 24 lipca zaprzestaje działalności w węgierskiej stolicy.

#PROSTOzPARKIETU: Daniel Kostecki: Forex, pasja, sposób na życie

Rynek walutowy jest bardzo wymagający, jego uczestnik musi potrafić szybko podejmować decyzje i równie szybko zmieniać zdanie.

#PROSTOzPARKIETU: Piotr Żochowski, prezes PKO TFI: Gigantyczny zysk na złocie bez kruszcu

Zarządzany przez towarzystwo fundusz PKO Akcji Rynku Złota w ciągu czterech miesięcy zarobił aż 70 proc. To jest typowy fundusz akcji, zatem nie inwestuje bezpośrednio w kruszec.

#PROSTOzPARKIETU: Czy foreksu można się nauczyć?

Zapanowanie nad emocjami to klucz do sukcesu na rynku walutowym.

Droższe listy i paczki

Od 1 marca Poczta Polska podnosi opłaty za paczki i niektóre listy w obrocie krajowym i zagranicznym.