Boeing z serwisem posprzedażnym

Amerykański koncern chce zwiększyć swe marże zysku i zamierza zająć się sprzedażą części zamiennych i serwisem posprzedażnym. Ten rynek ocenia się na 62 mld dolarów (57 mld euro)

Publikacja: 24.10.2016 19:11

Boeing z serwisem posprzedażnym

Foto: Bloomberg

Mając do czynienia ze spadkiem popytu na samoloty w ostatnich 18 miesiącach Boeing postanowił podjąć działania w zakresie serwisowania sprzedanych samolotów, aby do 2020 r. zrealizować ambitny zamiar podwojenia swych marży i dojścia do ok.15 proc. Rynek usług po sprzedaży zapewnia zwykle 20 proc. marży lub więcej, Airbus także zainteresował się tą działalnością.

Koncern poinformował o zwiększeniu w ciągu ostatnich 12 miesięcy zapasów swych części zamiennych na świecie do 35 tys. pozycji i o obniżeniu cen 24 tys. z nich.

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Transport
NATO nie pojedzie koleją. Rail Baltica poważnie opóźniona
Transport
Pilot wywołał pożar w samolocie British Airways, bo pomylił lewą rękę z prawą
Transport
Wojna lotnicza? Bruksela grozi cłami Boeingowi
Transport
Uber ma kłopoty. Wyniki rozczarowały, najniższy wzrost od czasów pandemii
Transport
Donald Trump nie da pieniędzy na szybką kolej w Kalifornii