Posiłki na pokładach Swissa. Tanio nie jest

Od końca marca, czyli od początku sezonu letniego, wszystkie linie wchodzące w skład Grupy Lufthansa kończą z bezpłatnym poczęstunkiem podczas krótkich i średnich rejsów w klasie ekonomicznej. Szwajcarski Swiss zrobił to po swojemu — perfekcyjnie i drogo.

Aktualizacja: 28.02.2021 15:37 Publikacja: 28.02.2021 13:35

Posiłki na pokładach Swissa. Tanio nie jest

Foto: Bloomberg

Ceny są zbliżone do tych w szwajcarskich restauracjach. Tylko pasażerowie dolatujący z Genewy poczekają na nowe menu do 28 kwietnia. Tyle, że za posiłki na pokładach wylatujących z tego miasta samolotów Swissa płacili już wcześniej.

Teraz nowa oferta nazywa się Swiss Saveurs, czyli szwajcarskie smaki. Za darmo każdy pasażer otrzyma butelkę wody mineralnej i czekoladkę. Za dostawców posiłków i przekąsek Swiss wybrał rodzinną firmę Confiserie Spruengli.

Tanio nie jest. Na wszystkich rejsach trwających ponad 50 minut napoje i przekąski kosztować mają od 7,50 do 12 franków. Na przykład za Bircher Muesli trzeba zapłacić 7,50 franka, a danie gorące oferowane na średnich trasach — 18,50.

Dla Swissa płatne posiłki na pokładzie nie są niczym nowym, bo linia wprowadziła je 15 lat temu. Zrezygnowała jednak z tego po przejęciu w roku 2005 przez Lufthansę i jako linia premium w Grupie LH wróciła do bezpłatnych poczęstunków, bo taka była wówczas polityka właściciela. Teraz podczas pandemii ta polityka się zmieniła , bo Lufthansa szuka wszędzie pieniędzy, więc również z nastaniem pandemii także wprowadza od 30 marca płatne posiłki w klasie ekonomicznej.

W Lufthansie posiłki będą sprzedawane na wszystkich rejsach, których długość przekracza godzinę. A ceny zaczynają się od 2 euro za napoje bezalkoholowe do 12 euro za dania obiadowe i kolacyjne, oraz pełne śniadanie. W przypadku niemieckiego przewoźnika dostawcą kateringu będzie sieć restauracji david&david. Dostawcą napojów będzie niemiecki Dallymayr. Tak samo, jak w Swissie również na pokładach Lufthansy dostaniemy za darmo butelkę wody mineralnej i „małą czekoladową niespodziankę". Podobnie ma być w przypadku Austrian Airlines, które czekoladką poczęstują pasażerów rejsów trwających do 3 godzin.

Posiłki w wyższych lasach wszystkich trzech przewoźników pozostaną bezpłatne. Należące do Grupy LH Brussels Airlines płatne posiłki wprowadziły znacznie wcześniej, płaci się tam także za wodę, która kosztuje 3 euro.

Transport
Prezes Lufthansy pod specjalnym nadzorem
Materiał Promocyjny
Tajniki oszczędnościowych obligacji skarbowych. Możliwości na różne potrzeby
Transport
Ukraińcy polecą dla Wizz Aira
Transport
Airbus produkuje coraz więcej, w Boeingu nadal problemy
Transport
Kraków: podróżny hub dla Ukraińców. Cenią wygodę, czystość i urodę miasta
Materiał Promocyjny
Naukowa Fundacja Polpharmy ogłasza start XXIII edycji Konkursu o Grant Fundacji
Transport
Po ataku Iranu na Izrael. Loty do Azji znów podrożeją