Reklama

Z Balic do Krakowa koleją dwa razy szybciej

Kraków będzie miał nowe połączenie kolejowe z Międzynarodowym Portem Lotniczym w Balicach.

Publikacja: 04.03.2015 16:28

Z Balic do Krakowa koleją dwa razy szybciej

Foto: Fotorzepa, Dariusz Gorajski

We wrześniu tego roku gotowa będzie linia kolejowa łącząca centrum miasta z nowo budowaną stacją Kraków Balice, położoną w bezpośrednim sąsiedztwie terminalu. Przejazd z miasta do lotniska zajmie 20 minut.

Inwestycja PKP Polskich Linii Kolejowych (PLK) pozwoli także na zwiększenie częstotliwości kursowania pociągów w ramach Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Będą w ciągu godziny wyjeżdżać ze stacji co kwadrans, a nie co pół godziny, jak dotychczas. Pojawią się nowe przystanki: Kraków Młynówka, Kraków Zakliki oraz Kraków Krzyżówka. Dzięki temu mieszkańcy aglomeracji będą mieli znacznie łatwiejszy dostęp do pociągów. Dodatkowo zmodernizowany zostanie przystanek Kraków Łobzów, a wszystkie zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. będą wyposażone w wiaty, elementy małej architektury, oświetlenie, a także w nowy system informacji pasażerskiej.

Już za 19 zł miesięcznie przez rok

Jak zmienia się świat i Polska. Jak wygląda nowa rzeczywistość polityczna po wyborach prezydenckich. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Czytaj, to co ważne.

Reklama
Transport
Polskie lotniska najlepsze w Europie. Będzie rekord odprawionych pasażerów
Transport
Największy port zbożowy Rosji sparaliżowany przez dekret Putina
Transport
Tak mało taksówek jeszcze nie było
Transport
Strajk w Air Canada uziemił już setki samolotów. Może potrwać trzy doby
Transport
Największy armator Rosji tonie. To on stworzył flotę cieni
Materiał Promocyjny
Firmy coraz częściej stawiają na prestiż
Reklama
Reklama