Kupujemy lodówki, telewizory i komputery, wsiadamy do samochodów i samolotów, jemy parówki, jogurty czy chipsy, ale mało z nas wie jak działają otaczające nas urządzenia i w jaki sposób żywność trafia na półki w supermarketach. Oglądanie serii jest świetną okazją do uzupełnienia luki w wiedzy i szansą dla widzów na stanie się bardziej świadomymi konsumentami. W jednym z odcinków opisany jest proces produkcji ulubionych przez dzieci kolorowych żelek.

Zobacz galerię zdjęć

Aż trudno uwierzyć, że zanim cukier, syrop kukurydziany i owocowe aromaty zamienią się w miękkie przysmaki, muszą przebyć długą drogę przez bębny skomplikowanych maszyn, piece i suszarki. A banknoty? Ich wytworzenie, w wersji niemal niemożliwej do podrobienia, to fascynująca podróż od roztapianego w temperaturze 250 C plastikowy granulatu do transportu gotowych do wydawania pieniędzy do banków i bankomatów.

Seria odkrywa nie tylko tajniki fabrykacji przedmiotów codziennego użytku, ale też pokazuje jak wykonywano je w przeszłości, przed rewolucją przemysłowa. Można się dowiedzieć co używano przed pojawieniem się papieru toaletowego i jak dawniej wyrabiano monety. Widzowie zainteresowani sztuką mogą zgłębić pracę lutnika tworzącego skrzypce, a fani motoryzacji zobaczą jak krok po kroku powstaje ciężarówka.

Jeden z odcinków przedstawia nawet niezwykle ciekawy proces tworzenia...trumien. Serie można polecić każdemu, ale szczególnie rodzicom, którzy mogą być pewni, ze ich pociechy posadzone przed telewizorem nie będą znudzone.

W najbliższych odcinkach, m.in. sekrety powstawania poduszkowców, składanych rowerów i kaszanki.

Discovery Chanel zaprasza w poniedziałki o 20.30

Zobacz na www.discoverychannel.pl

 

Autopromocja
30 listopada, godz. 12.00

Kto zdobędzie Zielone Orły "Rzeczpospolitej"?

Sprawdź szczegóły