Początek tygodnia należy więc spędzić w Centrum Sztuki Współczesnej, gdzie zaplanowano trzy spotkania z twórcami. Każde z nich ma być ilustrowane projekcjami filmowymi pozwalającymi poznać nowe prace zaproszonych gości. Migawki z OFF-u otworzy Leszek Mądzik, szef Sceny Plastycznej KUL istniejącej od 1969 roku. Znany w całej Europie zespół proponuje niezwykłe wizualnie spektakle przypominające swoją formą misteria. Na spotkaniu poznamy fragmenty sztuki „Przejście". Leszek Mądzik tak o niej mówił: – Tu nie chodzi o rozumienie tego spektaklu, lecz o przeczucie i emocjonalne poddanie mu się. (...) Wspólnie chcemy przecież dotknąć tajemnicy człowieka.

We wtorek w CSW pojawi się Zbigniew Szumski z łączącego ruch z obrazem Teatru Cinema, a w środę reżyser tanecznego Dada von Bzdülöw. Leszek Bzdyl zaprezentuje widzom skróty „Czerwonej trawy" i choreografii „Le Sacre", która otrzymała nagrodę teatralną miasta Gdańska za rok 2010.

Migawki z OFF-u, Laboratorium, Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa, ul. Jazdów 2, wstęp wolny, poniedziałek (23.05) – środa (25.05), godz. 18