Reklama

Chiny: W całym kraju z koronawirusem walczą 84 osoby

W Chinach w ciągu minionej doby wykryto dwa zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - o trzy mniej niż dzień wcześniej - podała chińska Komisja Zdrowia Publicznego.
Chiny: W całym kraju z koronawirusem walczą 84 osoby

Foto: AFP

arb

Jeden nowo wykryty przypadek to lokalne zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 w Szanghaju, drugi - to zakażenie u osoby przybywającej do Chin spoza ich granic wykryte w prowincji Guangdong.

W Chinach wykryto też w ciągu minionej doby 31 bezobjawowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 - o 15 więcej niż dzień wcześniej.

Pod obserwacją medyczną znajduje się obecnie 375 osób, u których wykryto bezobjawowe zakażenie koronawirusem.

Łącznie od początku epidemii w Chinach wykryto 82967 objawowych zakażeń koronawirusem. Aktywnych przypadków (osób zakażonych, które wciąż wymagają leczenia) jest w Chinach obecnie 84.

Chińska Komisja Zdrowia Publicznego od 37 dni nie informuje o nowych zgonach z powodu COVID-19 wykrytych w ciągu doby - w tym czasie jednak, zmieniono klasyfikację jednego ze zgonów w Jilin uznając go za spowodowany koronawirusem SARS-CoV-2, przeklasyfikowano również jeden ze zgonów w Pekinie jako spowodowany przez COVID-19.

Reklama
Reklama

Łączna liczba ofiar COVID-19 w Chinach wynosi 4634.

Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1479
Materiał Promocyjny
Franczyza McDonald’s – Twój własny biznes pod złotymi łukami!
Materiał Promocyjny
OTOMOTO rewolucjonizuje dodawanie ogłoszeń
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1478
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1477
Świat
USA i Izrael powielają błędy Putina? Perski „Kijów w trzy dni”
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama