- Pozwólcie im wysłać (głos) i pozwólcie im pójść zagłosować - powiedział Trump pytany o bezpieczeństwo wyborów korespondencyjnych. Wcześniej Trump wielokrotnie ostrzegał, że wybory w takiej formule mogą służyć fałszerstwom wyborczym na jego niekorzyść.

- A jeśli system (wyborczy w Karolinie Północnej) jest tak dobry, jak mówią, nie będą w stanie zagłosować (osobiście po oddaniu głosu korespondencyjnie - red.) - dodał prezydent USA.

Prokurator stanowy Josh Stein we wpisie na Twitterze odnoszącym się do tego słów stwierdził, że prezydent "zachęcił mieszkańców stanu do złamania prawa", aby "pomóc mu wywołać chaos w czasie wyborów". "NIE głosujcie dwukrotnie" - dodał.

Tymczasem członek administracji Trumpa, Prokurator Generalny USA William Barr tłumacząc słowa Trumpa stwierdził, iż ten chciał pokazać, że przy hybrydowej formule głosowania "możliwość monitorowania systemu nie jest duża".

Barr również uważa, że głosowanie korespondencyjne w wyborach prezydenckich może doprowadzić do oszustw wyborczych.

Reuters przypomina, że w wyborach prezydenckich w 2016 roku co czwarty głos został oddany korespondencyjnie. W wyborach tych Trump pokonał Hillary Clinton.

W tegorocznych wyborach liczba głosów oddanych korespondencyjnie może być rekordowa w związku z szalejącą w USA epidemią koronawirusa SARS-CoV-2.