Zgrupowanie miało zakończyć się w niedzielę 20 września, ale po tym, jak jeden z członków sztabu szkoleniowego zachorował a wynik testu był dodatni, wszyscy trafili na kwarantannę.

Dowiedz się więcej: Koronawirus na zgrupowaniu reprezentacji Polski w futsalu

W czwartek wszyscy uczestnicy zgrupowania przeszli trzecie już testy. Pierwsze wykonano na tydzień przed rozpoczęciem zgrupowania, drugie - w dni rozpoczęcia. Wszystkie dały wyniki negatywne.

Tym razem zakażenie potwierdzono u pięciu osób. Jak przekazał w komunikacie PZPN, wśród nich są trzy osoby ze sztabu szkoleniowego oraz dwóch zawodników.

„Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Szamotułach wyraził zgodę, aby osoby, które uzyskały wynik dodatni, odbywały dalszą izolację w warunkach domowych. Ponadto inspektor sanitarny zdecydował o zakończeniu 24 września kwarantanny przez pozostałe 23 osoby przebywające na zgrupowaniu, a których testy dały wynik ujemny” - czytamy w oświadczeniu.

Osoby z potwierdzonym zakażeniem nie przechodzą go bezobjawowo. Uskarżały się na gorączkę, drgawki czy ból mięśni.

Z powodu potwierdzonych zakażeń przełożone na późniejszy termin zostały dwa mecze Statscore Futsal Ekstraklasy, które miały odbyć się w weekend.