Głosowanie ws. pakietu odbędzie się prawdopodobnie w poniedziałek.
Pakiet ma być drugim największym takim pakietem w historii - wcześniej w marcu Kongres przegłosował pakiet pomocowy wart 2,3 bln dolarów.
"Po długim oczekiwaniu mamy ponadpartyjny przełom, którego państwo potrzebowało" - poinformował o porozumieniu ws. pakietu pomocowego lider republikańskiej większości senackiej Mitch McConnell.
W Izbie Reprezentantów i Senacie ma istnieć większość, która będzie w stanie doprowadzić do przyjęcia pakietu przez Kongres.
Prezydent Donald Trump popiera pakiet.
Pakiet przewiduje bezpośrednie wypłaty w wysokości 600 dolarów dla osób fizycznych i zwiększenie zasiłku dla bezrobotnych o 300 dolarów tygodniowo.
W ramach pakietu miliardy dolarów mają trafić też do drobnych firm. Pieniądze a pakietu zostaną przeznaczone również na pomoc żywnościową, dystrybucję szczepionki na COVID-19 i wzmocnienie systemu ochrony zdrowia.
- Każdy, kto myśli, że ten pakiet wystarczy, nie wie co się dzieje w Ameryce - mówił lider Partii Demokratycznej w Senacie, Chuck Shummer, który zapowiedział starania o kolejne pakiety po tym, jak prezydenturę rozpocznie Joe Biden.