Premier Włoch zaszczepiony szczepionką AstraZeneca

Premier Włoch Mario Draghi i jego żona, Maria Serenella Cappello otrzymali we wtorek rano pierwsze dawki szczepionki AstraZeneca - poinformowała kancelaria włoskiego szefa rządu.

Publikacja: 30.03.2021 12:48

Premier Włoch zaszczepiony szczepionką AstraZeneca

Foto: AFP

arb

Włochy były jednym z krajów UE, które tymczasowo wstrzymały szczepienia szczepionką AstraZeneca w związku z doniesieniami o pojawieniu się zakrzepów u niektórych osób zaszczepionych tą szczepionką.

Jednak po ponownym zapewnieniu przez Europejską Agencję Leków (EMA), że korzyści ze szczepienia szczepionką AstraZeneca przewyższają ryzyko z tym związane, Włochy wznowiły szczepienia z użyciem brytyjsko-szwedzkiej szczepionki.

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1213
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1212
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1211
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1210
Materiał Promocyjny
Bank Pekao nagrodzony w konkursie The Drum Awards for Marketing EMEA za działania w Fortnite
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1209