Nagły wzrost liczby zakażeń w Lubuskiem. Ewakuacja DPS

25 nowych przypadków koronawirusa odnotowało w piątek oficjalnie Ministerstwo Zdrowia w województwie lubuskim. Jednak zakażonych jest więcej - 29. Chodzi o osoby przebywające w Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie.

Aktualizacja: 10.07.2020 18:50 Publikacja: 10.07.2020 18:37

Nagły wzrost liczby zakażeń w Lubuskiem. Ewakuacja DPS

Foto: Fotorzepa/ Robert Gardziński

qm

Województwo lubuskie było dotąd „białą plamą”, jeśli chodzi o liczbę potwierdzonych przypadków koronawirusa. Choć to właśnie tam mieszkał i leczony był tzw. „pacjent zero”, do piątku w Lubuskiem zanotowano tylko 180 przypadków zakażeń - najmniej w całym kraju.

Niespodziewanie w piątek województwo lubuskie było drugie, po śląskim, pod względem liczby nowych przypadków w codziennym porannym raporcie Ministerstwa Zdrowia. Resort informował oficjalnie o 25 zakażonych, ale jak podała rzeczniczka Urzędu Wojewódzkiego, dodatni wynik testu na obecność koronawirusa uzyskało 29 osób. Liczba ta jest inna, niż w raporcie MZ, ponieważ niektóre przypadki nie zostały jeszcze tam odnotowane. 

Dostęp na ROK tylko za 79zł z Płatnościami powtarzalnymi BLIK

Jak zmienia się Polska, Europa i Świat? Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i historia w jednym miejscu i na wyciągnięcie ręki.
Subskrybuj i bądź na bieżąco!
Świat
Podcast „Rzecz o geopolityce”: Upadający Iran, aspirująca Francja
Świat
Białoruś: lider opozycji w areszcie. Łukaszenko wyprowadził OMON na ulice
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1213
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1212
Materiał Promocyjny
Firmy, które zmieniły polską branżę budowlaną. 35 lat VELUX Polska
Świat
Wojna Rosji z Ukrainą. Dzień 1211