Od środy w imprezach publicznych organizowanych pod dachem, w których bierze udział ponad 100 osób, mogą brać udział jedynie osoby posiadające tzw. zielone przepustki, czyli rodzaj "przepustek covidowych", poświadczających, że dana osoba jest zaszczepiona na COVID, ma status ozdrowieńca lub dysponuje ważnym, negatywnym wynikiem testu na COVID.

"Zielone przepustki" były już w przeszłości używane w Izraelu - władze wycofały się z tego w związku ze spadkiem liczby zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w kraju.

Obiekty, na których odbywają się zgromadzenia publiczne pod dachem, muszą posiadać system monitorowania, czy zasady dotyczące zgromadzeń są respektowane. Muszą też umieszczać znaki mówiące o tym, iż powróciły do systemu "zielonych przepustek". Za naruszenie tych przepisów grozi grzywna w wysokości 3 tysięcy szekli (ok. 900 dolarów). Jeśli zarządca obiektu nie sprawdza przepustek gości - grozi mu grzywna w wysokości 10 tysięcy szekli (ok. 2 700 dolarów).

Osoby uczestniczące w zgromadzeniach publicznych pod dachem, muszą nosić maski.

Uczestnikom zgromadzeń, którzy naruszą obowiązujące przepisy, grozi grzywna w wysokości 1 000 szekli (ok. 300 dolarów).

Ponadto przedsiębiorstwa - w tym sklepy - mają zakaz wpuszczania osób nie noszących masek. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi 1 000 szekli grzywny, a osobie, która wejdzie do budynku bez maski, grozi 500 szekli grzywny. 

W poniedziałek w Izraelu wykryto w ciągu doby 1 379 zakażeń koronawirusem - najwięcej od połowy marca. Liczba aktywnych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 w kraju wynosi obecnie 8 593. 59 osób jest w stanie ciężkim.

Od początku pandemii koronawirusa w Izraelu wykryto 854 434 zakażenia. Zmarło 6 452 chorych na COVID-19.