W czwartek pod wieczór nieznani sprawcy zrzucali tam z wiaduktu nad autostradą drewniane przedmioty, fragmenty desek. Trafili ponad dwadzieścia samochodów powodując straty o wartości ok. pół miliona koron i raniąc jedna osobę.

Przybyli na miejsce policjanci wezwali pogotowie do opatrzenia rannej osoby i na kilka godzin zamknęli ruch na dwóch z trzech pasów ruchu w celu uprzątnięcia drogi i zabezpieczenia śladów przydatnych w śledztwie.

Godzinę wcześniej podobna sytuacja zdarzyła się na moście nad autostradą kilka kilometrów dalej - tam uszkodzono kolejnych pięć pojazdów. Policjanci z Ostrawy i Ołumuńca badający sprawę są przekonani, że to celowy wandalizm stwarzający wielkie zagrożenie dla kierujących. Proszą kierowców korzystających w tym czasie z autostrady D1 o kontakt.