W artykule zatytułowanym "The Perfect Storm" (dosł. "Idealna burza/nawałnica") można przeczytać, że IS "stało się najbardziej wybuchową grupą islamistów we współczesnym świecie" i wkrótce stanie się "najgroźniejszym islamskim ruchem współczesnego świata". Autorzy publikacji zwracają uwagę, że wokół IS jednoczą się islamiści z Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji - jako przykład podają to, że ostatnio Państwu Islamskiemu podporządkowała się nigeryjska organizacja Boko Haram.

Autor artykułu tłumaczy następnie, że islamiści zaczęli skupiać się wokół IS, ponieważ organizacja ta zdobyła "czołgi, wyrzutnie rakiet, systemy rakietowe i systemy obrony przeciwlotniczej", a wkrótce zdobędzie "bardziej śmiercionośną broń - taką jak bomby atomowe".

"Załóżmy hipotetyczną sytuację. Na kontach Państwa Islamskiego znajdują się miliardy dolarów, a więc organizacja prosi swoich przedstawicieli w Pakistanie o zakup broni atomowej od handlarzy broni, którzy mają kontakt ze skorumpowanymi przedstawicielami pakistańskich władz" - czytamy w "Dabiq". Autor dodaje, że taki scenariusz na razie jest odległy. ale zwraca uwagę, że "jest to suma wszystkich strachów dla zachodnich agencji wywiadu i z całą pewnością jest to dużo bardziej prawdopodobne dziś, niż jeszcze rok temu". "Zamiast bomby atomowej można też kupić kilka tysięcy ton materiałów wybuchowych zawierających azotan amonu - to nie jest trudne" - dodaje autor, który sugeruje, że IS może wejść w posiadanie broni atomowej, lub broni o podobnej sile w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Następnie w artykule można przeczytać, że atak z użyciem broni atomowej przeprowadzony przeciwko USA, uczyniłby błahymi wszystkie dotychczasowe zamachy terrorystyczne w tym kraju.

Według nieoficjalnych szacunków Państwo Islamskie dysponuje obecnie środkami finansowymi w wysokości ok. 2 miliardów dolarów.