Waldemar Kraska powiedział w rozmowie z radiową Jedynką, że przyszły tydzień będzie przełomowy pod względem liczby nowych zakażeń.

- To, co widzimy w prognozach i danych - jest jakieś światełko w tunelu. Jeżeli będziemy dalej postępować rozsądnie, to mam nadzieję, że następny tydzień może być przełomowy jeśli chodzi o liczbę zakażeń - mówił wiceminister zdrowia.

- Mniej osób się zgłasza do lekarzy rodzinnych - to jest sygnałem, że infekcji być może w przyszłym tygodniu będzie mniej - dodał.

Kraska poinformował również, że dzieci pracowników służby zdrowia, wojska, policji i straży pożarnej będą mogły uczęszczać do szkół. Decyzja ta została podjęta, aby ich rodzice mogli pozostać czynni zawodowo.

- Przejawem naszego patriotyzmu oraz odpowiedzialności powinno być pozostanie w domach - mówił o udziale w tegorocznym marszu niepodległości. Dodał, że organizowane w ostatnim czasie demonstracje na ulicach polskich miast przyczyniły się do wzrostu liczby zakażeń. Z danych wynika, że do szpitali trafia coraz więcej młodych ludzi po 20. roku życia, którzy mają objawy ciężkiego przebiegu Covid-19.