Region, który obejmuje Białoruś, Bułgarię, Czechy, Węgry, Polskę, Mołdawię, Rumunię, Rosję, Słowację i Ukrainę, ma najwyższą liczbę odnotowanych przypadków Covid-19 w Europie.

W Europie Wschodniej było średnio ponad 82 000 przypadków dziennie w ciągu ostatniego tygodnia. Dochodzi do tego średni ponad 1500 zgonów każdej doby.

Rosja, Polska i Ukraina znajdują się w pierwszej dwudziestce krajów, w których odnotowano najwięcej przypadków na świecie.

Ostatni gwałtowny wzrost zakażeń spowodował przekroczenie przez Rosję progu 2 milionów przypadków, ustępując jedynie Stanom Zjednoczonym, Indiom, Brazylii i Francji pod względem całkowitej liczby infekcji.

Władze powstrzymały się od wprowadzenia lockdownu w całym kraju, jak to miało miejsce na początku tego roku, preferując jednak ukierunkowane, regionalne obostrzenia.

Jak dotąd w Europie odnotowano ponad 15 milionów przypadków zakażeń, co czyni ją regionem o największej liczbie przypadków.

Według danych agencji Reutersa odnotowano ponad 346 000 przypadków śmiertelnych, co stanowi drugą co do wielkości liczbę ofiar śmiertelnych w regionie po Ameryce Łacińskiej.