„To oficjalne konto, na którym będę opisywać moje prezydenckie obowiązki” - czytamy we wpisie opublikowanym na koncie @PresElectBiden. 

Jak poinformował za pośrednictwem medium społecznościowego prezydent elekt USA, 20 stycznia o godzinie 12:01 konto to zostanie przekształcone w oficjalne konto prezydenta Stanów Zjednoczonych (@POTUS). Joe Biden do tego czasu używać będzie swojego starego konta, @JoeBiden. W ciągu pierwszych sześciu godzin istnienia nowego prezydenckiego Twittera, Biden zyskał prawie 400 tys. obserwujących.

Gdy Donald Trump przejmował Twittera swojego poprzednika Baracka Obamy, "odziedziczył" po nim około 13 milionów obserwujących. W przypadku Bidena tak się jednak nie stanie. Zespół prezydenta elekta został poinformowany o tym, że w serwisie społecznościowym „będzie musiał zacząć od zera”. Twitter nie wyjaśnił, dlaczego podjęto tę decyzję.

9 stycznia Twitter na stałe zawiesił konto prezydenta USA Donalda Trumpa ze względu na ryzyko dalszego nawoływania do przemocy po szturmie na amerykański Kapitol, do którego doszło 6 stycznia. Obserwowało go ponad 88 milionów ludzi. Przedstawiciele Twittera poinformowali, że to pierwszy przypadek w historii, gdy zablokowano głowę państwa.

Oficjalne konto prezydenta USA obserwuje obecnie 33,3 mln internautów. Jest to konto, z którego mógł oficjalnie korzystać Trump. Zdecydował jednak, że swoje posty publikować będzie na koncie prywatnym, które istniało już wcześniej.