Łącznie - jak informuje Koreańska Agencja ds. Kontroli i Prewencji Chorób (KDCA) w Korei Południowej wykryto 76 429 zakażenia, zmarło 1 378 chorych na COVID-19.

279 przypadków COVID-19 łączonych jest z sześcioma kościołami i szkołami prowadzonymi przez chrześcijańską organizację - poinformował przedstawiciel resortu zdrowia, Yoon Tae-ho.

Ponad 100 przypadków potwierdzonych w ciągu doby wykryto u osób związanych z kościołem i działającą przy nim szkołą w Gwangju, mieście położonym 270 km na południe od Seulu.

171 zakażeń, wykrytych od 17 stycznia, jest związanych ze szkołą chrześcijańską w Daejeon.

Chrześcijańska organizacja Misja Międzynarodowa (International Mission) prowadząca szkoły, w których wykryto ogniska, ma przetestować każdą osobę w 32 z jej 40 szkół i kościołów w całym kraju.

Organizacja przeprosiła już za nie przedsięwzięcie kroków mających na celu przeciwdziałanie pojawianiu się ognisk. Przyznała, że nie wymogła na uczniach, którzy mieli objawy podobne do grypy, poddania się testowi na COVID-19.

Teraz organizacja zapewnia, że przekaże władzom pełną listę uczniów i personelu pracującego w szkołach.

Premier Chung Sye-kyun wezwał osoby związane ze szkołami do poddania się testowi na COVID-19.

Według danych KDCA 45,4 proc. zakażeń koronawirusem w kraju w ciągu roku było związane z ogniskami powstającymi w zamkniętych grupach. Placówki religijne były głównym źródłem takich infekcji.

Autopromocja
Już w środę. Tylko w prenumeracie rocznej

Poradnik specjalny: Polski Ład - jak rozliczyć się z fiskusem

Zaprenumeruj